Sapphire HD5770 1G GDDR5 PCI-E DUAL DVI/HDMI/DP

Dzięki nowym układom graficznym AMD próbuje przejąć prowadzenie we wszystkich segmentach rynku. Sapphire HD5770 1G GDDR5 PCI-E DUAL DVI/HDMI/DP to karta z układem Juniper, różniąca się od innych Radeonów HD5770 jedynie nalepką z logo producenta.

Juniper to w zasadzie połówka układu Cypress, który tak łatwo pokonał wszystkie karty z układami NVIDII. Podobnie jak on tworzony jest w procesie 40 nm co zapewnia zdolność do pracy z wysokimi częstotliwościami i energooszczędność. Juniper na kartach Radeon HD5770 jest taktowany zegarem 850 MHz, posiada 16 potoków renderingu i 800 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Kartę wyposażono w 1 GB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz, o szynie danych szerokości 128 bitów. Oczywiście układ wspiera wszystkie najnowsze rozwiązania graficzne w tym najsłynniejsze DirectX 11.

Na śledziu karty umieszczono dwa wyjścia DVI oraz jedno HDMI i jedno DP. W pudełku znajdziemy także przejściówkę DVI – D-Sub. Zasilanie dostarczane jest przez złącze PCI-Express x16 i gniazdo 6-pin umieszczone z tyłu karty. Układ chłodzenia składa się z umieszczonego z tyłu wentylatora i dużego, osłoniętego radiatora. Układ chłodzenia pozostaje cichy, nawet podczas pracy karty pod obciążeniem.

Wydajność karty sprawia, że da się na niej grać we wszystkie dostępne na rynku tytuły, w większości także w najwyższych rozdzielczościach. Tylko te najbardziej wymagające będą wymagały ograniczenia rozdzielczości, ale to z kolei zmartwienie jedynie tych graczy, którzy posiadają niezwykle drogie, 30-calowe lub większe monitory LCD.

Pobór mocy zestawu z opisywaną kartą wynosił 107 W w spoczynku i 214 W pod obciążeniem.

Sapphire HD5770 1G GDDR5 PCI-E DUAL DVI/HDMI/DP to wydajna i niezwykle nowoczesna karta graficzna, wspierająca najnowocześniejsze technologie 3D, energooszczędna i z cichym systemem chłodzenia. Wprawdzie GeForce GTX 260 i Radeony HD 4870 są co najmniej tak samo wydajne a przy tym o około 100 zł tańsze. Brakuje w nich jednak DirectX 11, a do tego zużywają o wiele więcej prądu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: