Sapphire Nitro R9 380

Sapphire Nitro R9 380 to nowoczesna karta graficzna wyposażona w 4 GB pamięci GDDR5, najnowszy procesor Radeon 380 i autorski system chłodzenia z dwoma wentylatorami i układem rurek cieplnych.

Karta graficzna ma długość ok 25 cm i do montażu wymaga przynajmniej średniej wielkości obudów. W teście 3DMark i grach wypadła lepiej niż jej starszy odpowiednik z układem Radeon 280X, ma też niższy współczynnik TDP.

Sapphire Nitro R9 380 dobrze radzi sobie w grach pracując w rozdzielczości 1080p. Wiedźmin 3 z wyłączonym efektem HairWorks i detalami ustawionymi na „Uber” działał z szybkością prawie 40 kl./s, zapewniając komfortową rozgrywkę nawet w trudniejszych dla procesora graficznego scenach. Crysis 3 z maksymalnymi ustawieniami działał z szybkością 35 kl./s co również jest bardzo dobrym wynikiem.

Zobacz również:

  • Niby tańszy, ale dalej nie mogę się zdecydować - sprawdzam Sapphire Radeon RX 7900 XTX Nitro + Vapor-X
  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix

Nitro R9 380 kosztuje około 1050 zł czyli nieco drożej niż większość kart graficznych z układem Nvidii GeForce GTX 960 i 2 GB pamięci. Jest jednak od nich szybsza, choć różnice nie są duże. Gdy temperatura procesora graficznego spadnie poniżej 60 stopni Celsjusza to wentylatory są automatycznie wyłączane. Podczas pracy z pakietami biurowymi czy przeglądania internetu karta graficzna nie generuje żadnego hałasu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: