Sapphire Radeon HD 6870 Flex Edition

Sapphire Radeon HD 6870 Flex Edition to gratka dla zwolenników korzystania z technologii ATI Eyafinity. Jest to także bardzo wydajna i stosunkowo energooszczędna karta graficzna z układem graficznym ATI Barts.

Opis karty Sapphire Radeon HD 6870 Flex Edition zaczniemy od tego co w niej jest zwyczajne. Z pewnością będzie to układ graficzny ATI Barts w specyfikacji dla Radeona HD 6870. Układ ten posiada 32 potoki renderingu i 1120 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Na karcie Sapphire pracuje on z częstotliwością 900 MHz. Kartę wyposażono w 1024 MB pamięci RAM GDDR5 o częstotliwości pracy 4200 MHz i komunikującej się z układem graficznym przez szynę danych o szerokości 256 bitów. Na karcie umieszczono typowy zestaw wyjść: dwa miniDisplayPort, dwa DVI i jedno HDMI. Układ chłodzenia to duży radiator na układzie graficznym, wspomagany przez trzy grube, miedziane rurki cieplne i umieszczony na całości wentylator o dużej średnicy. Pod obciążeniem wentylator nadal pozostaje stosunkowo cichy. Do karty dołączono oprogramowanie pozwalające na jej łatwe podkręcanie.

Wydajność

Sapphire radzi sobie we wszystkich grach również DX 11 o ile nie będą uruchamiane w rozdzielczości wyższej niż 1680x1050 pikseli.

Pobór mocy jest stosunkowo niewielki i nawet pod obciążeniem, wynosił on dla całego zestawu niespełna 230 W.

Dodatkowe HDMI

Otóż pozwala ona na korzystanie z technologii ATI Eyefinity bez konieczności kupowania monitora ze złączem DisplayPort. Dwa monitory podłącza się przez wyjścia DVI, zaś trzeci przez specjalną przejściówkę HDMI-DVI. Do kary podłączyć można także czwarty monitor przez złącze DisplayPort. W zestawie znajdują się przejściówki DVI-DSub. HDMI-DVI i miniDisplayPort-DisplayPort. Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6870 Flex Edition cechuje się bardzo dobrą wydajnością, dopracowaniem konstrukcji a szczególnie możliwością pracy z wieloma monitorami w czym pomaga dodatkowe gniazdo HDMI. To cecha charakterystyczna tego modelu, bo większośc kart graficznych z układem Radeon HD 5000 i 6000 oferuje tylko gniazda DisplayPort.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: