Sapphire Toxic HD5870 2G GDDR5 PCI-E DUAL DVI-I/HDMI/DP

Karta graficzna Sapphire Toxic HD5870 2G to znany Radeon HD 5870, ale znacznie ulepszony przez producenta. Karta posiada podkręcone zegary i zmieniony system chłodzenia.

Sapphire Toxic HD5870 2G GDDR5 PCI-E DUAL korzysta z układu graficznego ATI Cypress, Radeon HD 5870. Układ ten posiada w 32 potoki renderingu i 1600 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Na karcie Sapphire częstotliwość pracy układu zwiększono do 925 MHz. Pamięć karty pracuje na szynie danych o szerokości 256 bitów. Zastosowano pamięć GDDR5 o częstotliwości pracy 4900 MHz o pojemności 2048 MB.

Typowy dla Radeona HD 5970 jest komplet wyjść: HDMI, DisplayPort, dwa DVI oraz przejściówka DVI-VGA . Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express oraz dwa gniazda 6 i 8 pin. Niestety umieszczono je poziomo z tyłu karty co nieco utrudnia dostęp.

System chłodzenia w niczym nie przypomina referencyjnego. Miedziana podstawa i rurki cieplne przekazują ciepło do aluminiowego radiatora gdzie jest rozpraszane przez wentylator o dużej średnicy. System , mimo podkręcenia karty jest cichszy od referencyjnego.

Podniesione zegary nie pozostały bez wpływu na wydajność, gdzie Sapphire góruje nieco nad kartą referencyjną. Oznacza to możliwość grania we wszystkie niemal tytuły w dowolnej rozdzielczości i szczegółach obrazu.

Pobór mocy zestawu z kartą wynosił 79 W w spoczynku, ale pod obciążeniem dochodził do aż 299 W.

Sapphire Toxic HD5870 2G GDDR5 PCI-E DUAL DVI-I/HDMI/DP to kara niezwykle nowoczesna, wydajna i znacznie ulepszona w stosunku do referencyjnej konstrukcji. Niestety odbiło się to wszystko na jej cenie, która jest sporo wyższa niż zwykłego Radeona HD 5870.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: