Sapphire Ultimate HD5670 1G GDDR5 PCI-E HDMI/DVI-I/DP

Ceniący ciszę z pewnością docenią kartę graficzną Sapphire Ultimate HD5670 z bezgłośnym systemem chłodzenia. Poza tym jest to w pełni wartościowy Radeon HD 5670, za niestety nieco wyższą od standardowej cenę.

Sapphire Ultimate HD5670 został wyposażony w system chłodzenia bez wentylatora. Na rdzeniu graficznym umieszczono radiator połączony dwiema rurkami cieplnymi z drugim umieszczonym wyżej i z tyłu karty. Dzięki temu karta nie tylko nie wytwarza hałasu, ale i nie blokuje gniazda obok PCI-Express x16.

Na śledziu karty umieszczono wyjścia: Dvi, HDMI i DisplayPort. Karta nie wymaga podpięcia dodatkowego zasilania.

Zastosowany układ graficzny ATI Redwood posiada 8 potoków renderujacych i 400 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Rdzeń pracuje z częstotliwością 775 MHz. Karte wyposażono w 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4000 MHz i szerokości szyny danych 128 bitów.

Wydajność karty wystarczy mniej wymagającym graczom , nie nastawiającym się na najwyższe rozdzielczości i szczegóły w najnowszych grach. W starszych tytułach Sapphire radzi sobie znacznie lepiej.

Karta pobiera bardzo mało mocy. Testowy zestaw potrzebował w spoczynku zaledwie 66 W mocy a pod obciążeniem 143 W.

Działanie systemu chłodzenia jest sprawne – nie zanotowaliśmy żadnych problemów nawet podczas testów przy letnich upałach.

Sapphire Ultimate HD5670 to ciekawa karta dla miłośników ciszy. Sprawdzi się w starszych grach, dysponuje wieloma wyjściami i pobiera niewiele mocy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: