Sasmung GT-B5722

Samsung GT-B5722 to jeden z najpopularniejszych telefonów z serii Duos. Charakteryzuje się on możliwością włożenia dwóch kart SIM, dzięki czemu spodoba się osobom korzystającym z usług dwóch operatorów. Oprócz tego jest to typowy smartfon wyposażony w dotykowy ekran. Sprawdzimy, czy faktycznie może on zastąpić dwa telefony, tak jak reklamuje go Samsung.

Budowa

Samsung GT-B5722 przy pierwszych oględzinach przypomina telefony takie jak Samsung Avila czy Corby. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z telefonem wykonanym poprawnie, ale nie bardzo dobrze. Samsung nie zdecydował się na zastosowanie tu wysokiej jakości materiałów, więc zamiast metalowej obudowy czy wyświetlacza pokrytego szkłem gorilla glass znajdziemy wszechobecny błyszczący plastik.

Obudowa telefonu wypada dobrze na tle innych telefonów Dual SIM. Co prawda nie jest ona najwyższej jakości, jednak prezentuje się lepiej od większości przetestowanych telefonów. Sądzimy, że po dłuższej eksploatacji nie zostanie poważnie naruszona, ale nie będzie się też prezentować tak estetycznie, jak na początku.

Samsung GT-B5722 został wyposażony w oporowy ekran dotykowy o przekątnej 2,8" i rozdzielczości 240x320. Jest w stanie wyświetlić on 256 tys. kolorów, jak większość tanich dotykowców Samsunga. Po analizie wszystkich tych danych widzimy, że telefon wypada nieźle na tle innych telefonów Dual SIM.

Samsung GT-B5722, jeśli chodzi o multimedia, został wyposażony jedynie w standard, czyli aparat cyfrowy z funkcją kamery wyposażony w matrycę o rozdzielczości 3.2MPx, odtwarzacz MP3 odczytujący pliki z karty microSD oraz wbudowane radio. Znalazło się również tu kilka gier, które jednak nie należą do najbardziej zajmujących produkcji.

Możliwości

Największą wadą telefonu Smartfon GT-B5722 jest jego ekran, który uzupełnia nie najlepszy interfejs. Przez niego użytkowanie telefonu jest bardzo niewygodne. Z powodu klatkowania animacji oraz długiego czasu reakcji na dotyk, kontakt z telefonem może zakończyć się irytacją. Dotyczy to zarówno dzwonienia, jak również pisania SMSów czy korzystania z internetu.

Samsung GT-B5722 został wyposażony w przeglądarkę internetową, która działa nieco opornie. Wyświetla strony poprawnie, lecz uruchomienie strony internetowej trwa na niej długie sekundy, co w dobie zabieganego i bardzo szybkiego stylu życia może zdenerwować naprawdę każdego. Mimo to na tle innych telefonów Dual SIM, konstrukcja Samsunga wypada całkiem nieźle.

Samsung GT-B5722 nie ma jednak samych wad. Jego zaletą jest czas pracy na baterii, który jest całkiem długi, przez co przy średnich użytkowaniu (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie) pozwoli działać telefonowi przez około 5 dni. Jest to co najmniej wystarczający wynik, za który warto Samsunga pochwalić.

Na sam koniec pozostawiliśmy sobie opisanie funkcji Dual Sim, do której został stworzony ten telefon. Otóż tutaj Samsung GT-B5722 wypada bardzo dobrze. Zawsze mamy możliwość wyboru karty SIM,zarówno podczas wybierania połączenia, pisania SMSów, jak też łączenia się z internetem. Oprócz tego mile zaskoczyła nas funkcjonalność zawieszenia jednej rozmowy, by odebrać drugą. Kolejnym dodatkiem wpływającym dobrze na funkcjonalność Dual Sim jest fizyczny przycisk boczny, który w chwilę pozwala nam zmienić kartę SIM.

Wydajność

Samsung GT-B5722 nie zachwycił nas również, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki. Jej jakość jest dobra, jednak telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, co oznacza, że do odsłuchu niezbędne będą słuchawki Samsunga. Zdecydowanie wolimy stosowanie standardowych rozwiązań.

Kolejną wadą smartfona Samsung GT-B5722 jest jakość wykonywanych zdjęć oraz wideo, która jest niska. Charakteryzuje je bardzo słaba ostrość oraz duże rozmycie, mimo to wypada lepiej od innych Dual SIMów, które zostały wyposażone w aparaty 0,3MPx nie nadające się absolutnie do niczego.

Wnioski

Samsung GT-B5722 ma bardzo dobrze działające funkcje Dual Sim. One oraz bateria są pozytywnymi stronami tego telefonu. Jeśli przyzwyczailiśmy się do topowych smartfonów, nie polecamy Samsunga. Charakteryzuje się on bowiem dosyć niewygodnym ekranem, takim samym interfejsem oraz średnią jakością wykonania. Poszukując jednak taniego dotykowca jak najlepiej działającego z funkcjami Dual SIM, możemy pomyśleć o propozycji koreańskiego producenta.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: