Scythe Ninja 2 SCNJ-2000

Przystępna cena, dobra wydajność oraz cicha praca zapewniają, że zestaw Ninja 2 zajmuje czołowe miejsce wśród z entuzjastów podkręcania oraz ciszy.

Druga generacja doskonałego chłodzenia Scythe Ninja, która jest nieco większa (116 x 116 x 152m) i cięższa (820g z wentylatorem) od swojego poprzednika. Wyposażona jest w uniwersalny zaczep (obsługuje procesory zgodne z podstawką 478, 775, 754, 939, 940, AM2), oraz sześć przewodów cieplnych wygiętych w literę "U", które przenoszą ciepło z dużej miedzianej podstawy na aluminiowe żeberka radiatora. Radiator jest dosyć duży i możemy mieć problemy z jego zmieszczeniem w węższych obudowach (116x116x152 mm – szer/gł/wys).

W nowej wersji do kompletu dołączony jest wentylator firmowy Scythe, który obraca się z prędkością 1000 obr./min., co czyni ten zestaw bardzo cichym. Mierzona przez nas głośność pracy tego zestawu wyniosła nieco ponad 25,1 dB, klasyfikując go w grupie ultra cichych zestawów chłodzących jakie możemy obecnie kupić. Wentylator mocujemy na jednej z czterech ścianek radiatora za pomocą drucianych zaczepów.

Wydajność tego zestawu nie jest imponująca, jednak w zupełności wystarcza nawet do schładzania wydajnych i podkręconych procesorów. Temperatura testowego procesora Intel Pentium EE 955 (4 GHz, 1,3 V) nie przekroczyła 62 stopni Celsjusza co w połączeniu z wręcz bezgłośną pracą zestawu chłodzącego czyni ten model idealnym wyborem dla wszystkich miłośników ciszy i wydajności.