Seagate FreeAgent Go (320 GB)

Idealny wybór dla osób pracujących z dużą ilością danych i szukających wydajnego i poręcznego nośnika. Seagate FreeAgent Go wyposażony jest w interfejs USB 2.0, podłączamy go do gniazda USB za pomocą dołączanego kabla, bez konieczności używania zasilacza sieciowego czy też wykorzystania kabla z podwójną wtyczką USB.

Seagate FreeAgent Go wyposażony jest w interfejs USB 2.0, podłączamy go do gniazda USB za pomocą dołączanego kabla, bez konieczności używania zasilacza sieciowego czy też wykorzystania kabla z podwójną wtyczką USB. W testach zapisu średniej wielkości plików (zbiór utworów MP3 o łącznej objętości 10,2 GB) uzyskał prędkość 24,9 MB/s i 27,8 MB/s podczas zapisu filmów o łącznej objętości 10,2 GB. To wyniki niemal identyczne jak w wersji 250 GB tego dysku. Dobrą wydajność potwierdzają wyniki z testu zapisu HDTacha gdzie FreeAgent Go uzyskał prędkość 30,6 MB/s, czyli również identyczny wynik jak FreeAgent Go o pojemności 250 GB.

Warto zainstalować dołączoną aplikację Seagate Manager, bo umożliwia ona wygodne tworzenie kopii bezpieczeństwa newralgicznych plików, synchronizacji danych jak i zabezpieczenia przechowywanych danych, do których mamy dostęp po wpisaniu wcześniej zdefiniowanego hasła. Mamy również możliwość np. zdefiniowana czasu po jakim dysk ma wejść w stan uśpienia, gdy nie jest używany, wyłączenia diody sygnalizującej pracę urządzenia. Seagate FreeAgent Go (320 GB) z uwagi na dużą pojemność, ciekawą stylistykę jak i poręczne wymiary z pewnością zainteresuje osoby szukające alternatywy dla 32 GB pamięci USB. Szkoda że producent nie wyposażył tego modelu w interfejs eSATA, tak aby wykorzystać cały potencjał zainstalowanego dysku.