Seagate SV35.5 ST31000525SV

Zalety:

  • Krótki czas dostępu
  • Niezła obsługa multimediów

Wady:

  • Przeciętna wydajność
  • Spore zużycie energii
  • Hałaśliwość

Najważniejszą cechą wyróżniającą dyski serii SV spośród innych jest umiejętność jednoczesnego rejestrowania do dwunastu strumieni video. Ta umiejętność najbardziej przydaje się w instalacjach do monitorowania. Wyniki testów, zarówno nisko jak i wysokopoziomowych, są prawie identyczne z rezultatami terabajtowej Barrakudy 7200.12 z tą samą liczbą głowic, talerzy oraz ilością pamięci podręcznej.

Najważniejszą cechą wyróżniającą dyski serii SV spośród innych jest umiejętność jednoczesnego rejestrowania do dwunastu strumieni video. Ta umiejętność najbardziej przydaje się w instalacjach do monitorowania. Poza tym dyski są mają wydłużony MTBF czyli są zaprojektowane z myślą o ciężkiej, ciągłej pracy w profesjonalnych instalacjach. Cała seria składa się z trzech modeli i bazuje na gęstości zapisu 500 GB na talerz. Najmniejszy z nich ma tylko połowę tej pojemności. Po prostu wykorzystywana jest tylko jedna strona talerza. W modelu 500GB są już dwie głowice i obsługa obustronna. Wreszcie w największym dysku mamy zainstalowane dwa talerze i cztery głowice. Taka budowa gwarantuje pojemność terabajtową. Różna jest także wielkość pamięci podręcznej. W najmniejszym modelu jest jej tylko osiem, w średnim szesnaście a w największym 32 megabajty.

Najważniejszą cechą dysków tej serii jest niezawodność. W naszych testach nie mogły one ujawnić swojej największej zalety, z tego powodu ocena i miejsce w rankingu terabajtowego SV35.5 nie jest proporcjonalna do jego ceny. Wyniki testów, zarówno nisko jak i wysokopoziomowych, są prawie identyczne z rezultatami terabajtowej Barrakudy 7200.12 o bardzo podobnej strukturze. Z tą samą liczbą głowic, talerzy oraz ilością pamięci podręcznej. W obu modelach dostęp podczas odczytu trwa średnio 14, a zapisu dziewięć milisekund. Podobnie z transferami: dysk odczytuje w tempie 107, a zapisuje 96 MB/s. Te podobieństwa są podstawą do dużego zbliżenia wyników testów aplikacyjnych. Przy bardzo zbliżonym poziomie emisji hałasu SV35.5 jest wyraźnie bardziej prądożerny nie tylko w czasie pracy (10,5 W), ale i oczekiwania (7 W).