Sennheiser Urbanite XL

Zalety:

  • Czysty i selektywny dźwięk w praktycznie każdym zakresie.
  • Dobrej jakości i mocne materiały
  • Składana konstrukcja

Wady:

  • Wysoka cena

Urbanite XL to jeden z największych zestawów słuchawkowych, jaki mieliśmy okazję ostatnio testować.

W naszym teście słuchawek model Sennheiser Urbanite XL zajął zasłużone pierwsze miejsce. W kategorii Możliwości ustąpił tylko dwóm konkurencyjnym urządzeniom: SOL Republic Tracks AIR i Creative Aurvana Gold. Pod innymi względami okazał się bezkonkurencyjny.

Sennheiser Urbanite XL

Sennheiser Urbanite XL

Słuchawki mają okrągłe nauszniki o średnicy 90 mm, zrobione z materiału o delikatnej i przyjemnej w dotyku fakturze. Nauszniki przymocowane są do szerokiego metalowego pałąka, na zewnątrz pokrytego materiałem z widocznym szwem, a od środka miękką gumowaną wyściółką. Słuchawki doskonale leżą na głowie, a pałąk jest mocny i sztywny. Na pochwałę zasługuje też szeroki system regulacji położenia nauszników. To sprawiło, że konstrukcję słuchawek oceniliśmy bardzo wysoko – 10 punktów na 10 możliwych do uzyskania (komfort używania – 9 pkt).

W zestawie ze słuchawkami jest płaskoprofilowy przewód o długości 1,2 m z wtykiem 3.5 mm i pokrowiec. Przewód jest odporny na zaplątywanie, skręcanie i przetarcia. W jednej słuchawce jest gniazdo, do którego należy podłączyć wtyk z przewodem. Dzięki specjalnemu systemowi mocowania nie ma obawy, że wtyk się odłączy nawet przy bardzo mocnym pociągnięciu. Na kablu umieszczony jest niewielki pilot z mikrofonem oraz przyciskami do regulacji głośności i sterowania odtwarzaczem.

Sennheiser Urbanite XL

Sennheiser Urbanite XL

Wokółuszne nauszniki doskonale przylegają do głowy, a zamknięta konstrukcja słuchawek izoluje przed hałasami z zewnątrz. Zawiasy i newralgiczne części słuchawek wykonane są z metalu, co gwarantuje długą żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przetworniki charakteryzują się szerokim pasmem przenoszenia (16–22 000 Hz) i niskim poziomem zniekształceń harmonicznych (poniżej 0,5%).

Sennheiser Urbanite XL

Sennheiser Urbanite XL - oceny

Dynamika słuchawek jest na bardzo dobrym poziomie, ale najbardziej w nich zachwyca klarowność dźwięku. Niezależnie od rodzaju odtwarzanej muzyki zestaw doskonale oddaje średni przedział pasma i wysokie tony z dużą dozą szczegółowości. Scena dźwiękowa jest szeroka, słychać wyraźne pozycjonowanie dźwięków na lewym i prawym kanale. Niektórzy mogą narzekać na brak mocnych basów.