Sharkoon Silent Eagle (2000 obr./min)

Cichy, ale niezbyt wydajny zestaw chłodzący kompatybilny z podstawkami AMD 754, 939, AM2 i Intela LGA 775.

Pomimo tego, że nie jest to duży zestaw chłodzący (100x77x130 – szer./gł./wys.) to jego wysokość (13 cm) może być utrudnieniem podczas montażu w mniejszych obudowach. Radiator wykonany jest z aluminium, podobnie jak jego podstawka, jedynie rurki cieplne wykonane są z miedzi. Co ciekawe podstawka radiatora skonstruowana jest tak, że rurki ciepłowodów stykają się bezpośrednio z obudową procesora. Teoretycznie taka konstrukcja powinna zwiększyć efektywność schładzania rurek cieplnych. W praktyce nie jest tak dobrze. Do kompletu z wentylatorem dołączono gumowe kołki mające zapobiec przenoszeniu jakichkolwiek drgań i wibracji na radiator. Ciekawie zaprojektowano łopatki wirnika, których struktura wzorowana jest na fakturze piłek golfowych, co wg producenta ma zredukować opory powietrza i turbulencje.

Zestaw ten przystosowany jest zarówno do podstawki Intela LGA 775 jak i AMD AM2, 754 i 939. W przypadku podstawki LGA 775 zestaw mocujemy przy pomocy czterech śrub. Wcześniej należy jednak przykręcić do radiatora specjalne zapinki.

Pod względem wydajności model ten wypadł raczej słabo, gdyż temperatura podkręconego procesora Intela Pentium EE 955 (4000 MHz, 1,3 V) przekroczyła 70 stopni Celsjusza. Jednak jego cicha praca nawet przy maksymalnych obrotach (28,2 dB) czynią go udaną i tanią alternatywą dla standardowego zestawu chłodzącego Intela czy też AMD.