Sharp BD-HP22S

Odtwarzacz Blu-ray o podstawowej funkcjonalności, oferujący dobrą jakość obrazu i dźwięku.

BD-HP22S oferowany przez Sharpa uruchamia się w 35 s, a jeśli uaktywniona jest funkcja szybkiego startu Quick Start - w 10 s (ale wtedy urządzenie stale jest w stanie czuwania i pobiera sporo energii). Odczyt płyt Blu-ray zajmuje kolejne ok. 40 s. BD-HP22S potrafi odtwarzać tylko DVD i zdjęcia cyfrowe JPEG. Plików audio MP3, filmów AVCHD (z kamer cyfrowych) czy DivX-ów nie obsługuje.

BD Live

Odtwarzacz jest zgodny ze standardem BD 2.0 i oferuje obsługę funkcji BD-Live. Umieszczone na tylnym panelu jego obudowy gniazdo sieci Ethernet umożliwia podłączenie go do Internetu i pobieranie materiałów dodatkowych, udostępnianych przez wydawców płyt Blu-ray. Aby jednak z tego skorzystać, niezbędne jest podłączenie do portu USB odtwarzacza, dysku o pojemności co najmniej 1 GB - trzeba go dokupić, ponieważ BD-HP22S nie ma zainstalowanej wewnętrznej pamięci.

Obraz i dźwięk

Sekcja wideo urządzenia jest dobrej jakości, a generowany ostry i szczegółowy obraz, także przeskalowany z płyt DVD do trybu 1080p, ma poprawną charakterystykę barwową.

Nowy model wprawdzie wyposażono w komplet dekoderów audio (z DTS HD MA i Dolby TrueHD włącznie), ale nie ma on wielokanałowego wyjścia analogowego i nie będzie mógł przesłać rozkodowanego wysokiej jakości dźwięku 7.1 do amplitunera bez wejścia HDMI. Oferowane przez odtwarzacz brzmienie, z dobrze zbalansowanymi podzakresami, jest czyste i przestrzenne.