Sharp PG-F225W

Udany projektor biznesowy wykonany w technologii DLP. Zastosowany przetwornik dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x800 pikseli), co sprawia, że idealnie nadaje się do prezentacji z notebookiem, których typowa rozdzielczość ekranu jest identyczna. Jasność wyświetlanego obrazu maksymalnie osiąga 2500 ANSI lumenów.

Udany projektor biznesowy wykonany w technologii DLP. Zastosowany przetwornik dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x800 pikseli), co sprawia, że idealnie nadaje się do prezentacji z notebookiem, których typowa rozdzielczość ekranu jest identyczna. Jasność wyświetlanego obrazu maksymalnie osiąga 2500 ANSI lumenów.Projektor jest dobrze wyposażony i co ważne dla osób prowadzących prezentacje gdzie liczy się wierność prezentacji barw, prawidłowo wyświetla kolory. Długowieczna jest zastosowana lampa projekcyjna, której żywotność oszacowano na 4000 godzin (w trybie niższej jasności). Niestety w parze z deklarowaną długowiecznością nie idzie dobra gwarancja. Lampa objęta jest tylko 3-miesięczną gwarancją (lub 100 przepracowanych godzin) co jest słabą ofertą w stosunku do gwarancji konkurencji.

Z ciekawszych funkcji warto wymienić możliwość zaznaczania obiektów na prezentowanym ekranie przy pomocy cyfrowego, graficznego wskaźnika uruchamianego pilotem. Urządzenie można podłączyć do sieci LAN, dzięki czemu np. administrator sieci firmowej będzie miał pełną i szybką informację o stanie technicznym urządzenia. Projektor jest bardzo dobrze wyposażony w gniazda. Oprócz wejścia i wyjścia VGA znajdziemy także cyfrowe wejście DVI. Jasność obrazu jest wysoka, projektor sprawdzi się przy prezentacjach dziennych przy silnym oświetleniu pomieszczenia.

Ostrość i czystość obrazu są bez zarzutu, typowo prezentuje się równomierność rozświetlania obrazu wynosząca ok 80 procent. Standardowo prezentuje się kontrast, którego współczynnik wynosi ok 2200:1. Mocną stroną projektora jest naturalność prezentowanych barw, co wyróżnia go wśród zazwyczaj przeciętnych na tym polu innych modeli wykonanych w technologii DLP Sharp prezentuje kolory soczyste, zróżnicowane ale nie przejaskrawione.