Silentium Supremo FM2 Gold 650W

Zasilacz Supremo FM2 w wersji 650W to niekwestionowany zwycięzca testu zasilaczy do desktopów o mocy 550-650 W.

Silentium Supremo FM2 Gold 650W

W skrócie:

Zasilacz Supremo FM2 w wersji 650W to niekwestionowany zwycięzca testu zasilaczy do desktopów o mocy 550-650 W.

Zalety:

  • Wysoka sprawność
  • Estetyka instalacji

Omawiany model wyróżnia się w pełni modularnym okablowaniem. Takie udogodnienie nie pojawiło się u żadnego z bezpośrednich konkurentów. Czarne wiązki o konstrukcji taśmowej zapewniają wysoką estetykę instalacji. Zestaw zawiera również opaski z rzepami, ułatwiające zarządzanie przewodami. Lista oferowanych złączy obejmuje cztery wtyczki PCIe oraz dziewięć złączy S-ATA i trzy wtyki Molex.

Zastosowane chłodzenie to wentylator w rozmiarze 120 mm z cichym łożyskiem FDB. Jego standardowa szybkość kształtuje się na poziomie poniżej 900 obr./min i jest utrzymywana do obciążenia na poziomie 350 W. Od strony technicznej zasilacz oferuje szereg najistotniejszych zabezpieczeń oraz układ z konwerterami DC-DC. Producent zachwala zastosowanie japońskich kondensatorów, mogących pracować w temperaturach do 105 °C. Model ma również certyfikat sprawności 80 PLUS Gold.

Deklaracje wysokich parametrów odnalazły odzwierciedlenie w testach. Na uwagę zasługuje wysoka sprawność zasilacza oraz niemalże wzorowe napięcia na wszystkich liniach. Supremo FM2 Gold 650W zaliczył wszystkie testy oraz wykazał się stosunkowo niskimi szumami na wszystkich liniach. Po zarejestrowaniu produktu nabywca może liczyć na 5-letnią ochronę gwarancyjną w wygodnym systemie door-to-door.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: