Silverstone Temjin TJ07B

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Trwała konstrukcja
  • Jakość wykonania
  • Dobra wentylacja

Wady:

  • Wysoka cena

Obudowa jest droga, ponad 1000 zł to cena dla wielu osób zaporowa, ale jeśli komputer służy do pracy nad grafiką 3D, filmami itp. i konieczne jest odpowiednie schładzanie newralgicznych podzespołów, zwłaszcza twardych dysków, warto ponieść ten wydatek i wliczyć go w koszty działalności firmy.

Jeżeli zależy ci na wyglądzie, stabilności działania dysków i chcesz mieć najwyższej klasy obudowę to Silverston Temjin TJ07B powinien spełnić twoje oczekiwania. Niestety koszt tej obudowy może poważnie nadszarpnąć twój budżet, dlatego warto się zastanowić czy aby nie lepszym zakupem będą o połowę tańsze konstrukcje jak np. Ante Nine Hundred, czy też Cooler Master HAF-932, które do budowy wydajnego komputera w zupełności wystarczą. Obie konstrukcje też cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość, co istotne są przewiewnie i bardzo ładnie się prezentują.

Konstrukcja

Silverston Temjin TJ07B to dosyć duża konstrukcja (54,5x22x58,5 mm – wys./szer./gł.) wyposażona jest w siedem wnęk 5,25-cala i umożliwia zamontowanie sześciu twardych dysków. Wnęki na dyski umieszczone są w poprzek obudowy, w specjalnych komorach, w dwóch grupach po trzy (każda chłodzona jest oddzielnym wentylatorem 120x120 mm). Całość zaprojektowano tak, aby wentylatory pobierały powietrze bezpośrednio z zewnątrz obudowy. Ciekawie zaprojektowano rozmieszczenie poszczególnych podzespołów, np. zasilacz umieszczono u dołu obudowy, co wyraźnie przerzedza plątaninę kabli. Co istotne, obudowa umożliwia zamontowanie nie jednego, a dwóch zasilaczy. Szkielet i ścianki boczne wykonano z grubego aluminium, dlatego obudowa mimo dużych rozmiarów jest stosunkowo lekka, a przy tym trwała. Montaż podzespołów przebiega szybko i sprawnie bo nie trzeba używać narzędzi, w zestawie znajduje się komplet specjalnych zatrzasków. Jest to jedna z nielicznych obudów, która wyposażona jest w wysuwaną tackę płyty głównej, co pozwala na jej wygodny montaż.

Chłodzenie

To idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników kilku szybkich dysków, bo pozwala je skutecznie schładzać, jednocześnie nie podnosząc zbytnio temperatury wewnątrz obudowy (ciepłe powietrze po schłodzeniu dysków nie krąży wewnątrz, jak w wielu konstrukcjach). Na szczególną uwagę zasługuje rozmieszczenie wentylatorów, których w obudowie jest w sumie sześć. Dwa schładzają twarde dyski, kolejne cztery (dwa 120x120 mm w górnym panelu i dwa 92x92 mm z tyłu) wspomagają schładzanie procesora oraz karty graficznej. To idealna konstrukcja do budowy wydajnego komputera a nawet domowego serwera. Szkoda tylko, że jest tak droga.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier