Skymaster Hoola Moonster

W skrócie:

Hulajnoga elektryczna marki Skymaster, rozwijająca prędkość do 19 km/h.

Zalety:

  • Gabaryty i masa
  • Wygodna w transporcie

Wady:

  • Małe koła
  • Niewiele miejsca na nogi

Hulajnoga elektryczna marki Skymaster, rozwijająca prędkość do 19 km/h.

Podstawowym zarzutem w stosunku do wyżej ocenionych konkurentów są zbyt małe, 5-calowe koła z płaską oponą. Pomimo dobrego zasięgu na poziomie 6 km jednoślad Skymastera po prostu nie nadaje się do pokonywania długich dystansów. Szczególnie problematyczne okazuje się przemierzenia płytowych chodników i kostki brukowej. Niski prześwit zniechęca również do zjeżdżania z krawężników czy przejazdów po nieutwardzonym podłożu.

Zadowalająca prędkość maksymalna, przekraczająca nieco 19 km/h, jest osiągalna wyłącznie na gładkiej nawierzchni. Wystarczy zjechać z asfaltu, aby licznik zatrzymał się na wartości 15 km/h. Hulajnoga nie otrzymała przedniego błotnika, a tylny jest wyraźnie za krótki. Taka konstrukcja w połączeniu z brakiem deklaracji dotyczących normy wodoodporności sprawia, że pojazd nie nadaje się do jazdy w po mokrej nawierzchni.

Zastosowany wyświetlacz jest identyczny jak w Archosie Citee – prezentuje dane dotyczące naładowania akumulatora, prędkości i dystansu, a także pozwala na wybranie jednego z trzech dostępnych biegów. Niestety, trafność wskazań ponownie okazuje się bardzo słaba. Największy problem stanowi wskaźnik naładowania ogniwa. Już w połowie dystansu informuje, że zostało wyczerpane 4/5 zasobów energii. Tymczasem na teoretycznej rezerwie bez problemu można przejechać kilka dodatkowych kilometrów. W rezultacie użytkownik nigdy nie wie, jaki dystans może jeszcze przejechać.

Zastosowane oświetlenie oferuje bardzo mocne, ale rozproszone światło. Ogólny efekt jest zadowalający, zapewniając dość bezpieczną jazdę w ciemnościach. Czerwona nakładka na tylnym błotniku sugeruje, że hulajnoga otrzymała również tylną lampę. Niestety, okazuje się, że jest to jedynie atrapa.

Jak przystało na sprzęt do zabawy i rekreacji, Hoola Moonster może pochwalić się niewielkimi gabarytami i niską masą. Całość jest niezwykle wygodna podczas transportowania i przechowywania. Jednak niewielkie rozmiary wiążą się z ograniczoną przestrzenią na nogi. Najwyżsi użytkownicy mogą mieć problemy z wygodnym rozlokowaniem stóp. Hulajnoga jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: jaskrawo zielonym, czarnym oraz czarnym z białymi grafikami. Sprzęt jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.