Słuchawki Razer Barracuda Pro to spełnienie moich marzeń [RECENZJA]

Miałem okazję przetestować bezprzewodowe słuchawki gamingowe Razer Barracuda PRO. Jak się sprawdzają?

Razer Barracuda Pro (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Zalety:

  • Fenomenalny dźwięk
  • Bardzo wygodne
  • Wygląd
  • Etui w zestawie
  • Możliwość jednoczesnego łączenia się przez Bluetooth i Hyper Speed
  • ANC i Ambient

Wady:

  • Brak możliwości podłączenia do konsol Xbox
  • Cena może odrzucać

Do naszej redakcji trafiły bezprzewodowe słuchawki gamingowe Razer Barracuda Pro. Są one wyposażone w aktywną redukcję szumów (ANC), dzięki czemu nie musimy martwić się o hałas wokół nas, ponieważ skutecznie zagłuszają większość dźwięków pochodzących z otoczenia. Sprawdzamy ich budowę, wygląd oraz najważniejsze funkcje jakie posiadają. Opowiem także o tym, jak sprawują się w praktycznym użytkowaniu.

Razer Barracuda Pro - zawartość opakowania

Słuchawki Razer Barracuda Pro przychodzą do nas w kartonowym opakowaniu z obwolutą jednoznacznie kojarzącą się z marką Razer. Charakterystyczne zielone elementy od razu wpadają w oko. Najważniejsze jednak jest to, co znajdziemy w środku. Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazuje się eleganckie, twarde etui zamykane zamkiem błyskawicznym. W środku znajdziemy same słuchawki, okablowanie oraz odbiornik sygnału. Samo etui jest bardzo solidne i trzeba by się było bardzo postarać, aby je zniszczyć i uszkodzić znajdujący się w środku sprzęt.

Zobacz również:

  • Razer Blackshark V2 Pro (2023) – testuje bezprzewodowe słuchawki do e-sportu, czy warto je kupić?
razer_barracuda_pro_recenzja

Razer Barracuda Pro (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Razer Barracuda Pro - wygląd i pierwsze wrażenia

Niezbyt lubię sprzęt, który swoim wyglądem krzyczy do wszystkich dookoła, że jest urządzeniem przeznaczonym dla graczy. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Barracuda Pro wiedziałem, że się polubimy. Całość wykonana z czarnego plastiku. Górna część pałąka została wykończona materiałem z wytłoczonym logo producenta. Na zewnętrznej obudowie muszli zobaczymy czarne loga Razera. Nie są jednak bardzo widoczne i nie rzucają się zbytnio w oczy. Na lewej muszli znajdziemy przycisk uruchamiania, pokrętło regulacji głośności oraz przycisk do włączenia/wyłączenia wbudowanego mikrofonu. Z kolei na prawej umieszczony został przełącznik ANC. Podwójne naciśnięcie tego przycisku pozwala na przełączanie się pomiędzy łącznością Hyper Speed i Bluetooth. Co to oznacza? Możemy grać w ulubioną grę i za pomocą jednego guzika na słuchawkach połączyć się ze smartfonem i odebrać połączenie.

razer_barracuda_pro_recenzja

Razer Barracuda Pro (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Muszle słuchawek wyłożone są ekoskórą i pianką memory, która idealnie dopasowuje się do kształtu uszu, przez co korzystanie ze słuchawek jest niezwykle wygodne. Do tej pory używałem sprzętu z podobnego segmentu cenowego i miałem wrażenie, że ciężko mi będzie znaleźć wygodniejsze urządzenie. Okazuje się, że jest to możliwe. Moja najdłuższa sesja w tych słuchawkach bez ściągania z głowy trwała około 5-6 godzin. Kiedy odłożyłem je na bok nie czułem w ogóle skutków ubocznych takiego działania.

Razer Barracuda Pro - dźwięk

Jeśli chodzi o dźwięk, słuchawki Razer Barracuda Pro testowałem słuchając muzyki, oglądając filmy i oczywiście grając. Pierwsze zetknięcie z ich brzmieniem miałem przy okazji słuchania muzyki. Na samym początku brzmienie było raczej standardowe i niezbyt różniące się od innych modeli, które miałem okazję testować. Diametralna różnica pojawia się po zainstalowaniu aplikacji i dobraniu się do equalizera oraz predefiniowanych trybów. Po małej konfiguracji moje spojrzenie na ten model zmieniło się o 180 stopni. Zastosowane tutaj technologie sprawiają, że ma się wrażenie, jakby dźwięk rozchodził się zewsząd. Jest on bardzo głęboki i ciepły.

razer_barracuda_pro_recenzja

Razer Barracuda Pro (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Równie dobrze słuchawki sprawdzają się w grach. Miałem okazję spędzić z nimi dużo czasu przy okazji ogrywania Sniper Elite 5, Elden Ring oraz Forza Horizon 5. Moją szczególną uwagę zwróciły przede wszystkim w przypadku pierwszego z tytułów. W tego typu grach niezwykle ważne jest, abyśmy słyszeli skąd dochodzą odgłosy wydawane przez wrogów. W momencie, kiedy wszystko dookoła wybuchało i w słuchawkach był jeden wielki huk, mogłem usłyszeć, że gdzieś obok znajduje się przeciwnik, ponieważ przez wszystko przebijały się dźwięki jego kroków.

Za dźwięk odpowiada tutaj wzmacniacz THX Achromatic Audio. Co ciekawe, Razer reklamuje swoje nowe słuchawki jako sprzęt gamingowy, a ta technologia używana jest w słuchawkach audiofilskich najwyższej klasy. To się ceni.

ANC i Ambient – za to kocham te słuchawki

Słuchawki Razer Barracuda Pro wyposażone są w aktywną redukcję szumów (ANC). Sprawdza się ona fenomenalnie. Dobrym zobrazowaniem jak działa ona w rzeczywistości może być sytuacja sprzed kilku dni, kiedy wyszedłem w słuchawkach na zewnątrz i słuchałem muzyki. Głośność nie była zbyt duża. Po zdjęciu słuchawek okazało się, że na sąsiednim podwórku uruchomiona jest kosiarka. No cóż, mając “barakudy” na głowie nie słyszałem jej.

Bardzo ciekawą alternatywą jest tryb Ambient, który znacząco zwiększa naszą świadomość otoczenia. Dzięki niej wyraźnie słyszymy dźwięk wydobywający się ze słuchawek, ale także to, co dzieje się wokół nas. Jest to szczególnie przydatne np. kiedy jesteśmy w mieście i warto, abyśmy słyszeli chociażby nadjeżdżający tramwaj lub samochód.

razer_barracuda_pro_recenzja

Razer Barracuda Pro (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Razer Barracuda Pro – w domu i na ulicy

Słuchawki Razer Barracuda Pro możemy podłączyć do swoich urządzeń na dwa sposoby. Do komputera wystarczy wpiąć odbiornik, aby cieszyć się połączeniem Hyper Speed. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby łączyć się za pośednictwem technologii Bluetooth. Dzięki temu możemy zabierać je ze sobą gdziekolwiek tylko chcemy i łączyć się ze smartfonem. Co więcej, bateria w tych słuchawkach wytrzymuje do 40 godzin bez ładowania, przez co możemy je zabrać na naprawdę długi spacer.

Martwi mnie tylko fakt, że mimo tego, iż te słuchawki są sprzętem z najwyższe półki, producent nie zadbał o możliwość połączenia za pomocą złącza mini-jack. Powoduje to, że nie mogę z nich korzystać np. w przypadku używania konsoli Xbox.

Słuchawki Razer Barracuda Pro to spełnienie moich marzeń. Prawie...

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że słuchawki Razer Barracuda Pro to sprzęt, który w pełni zasługuje na swoją cenę. Sugerowana cena wynosi 299 euro, czyli około 1300 zł, jednak zastosowane tutaj technologie, wygoda użytkowania a przede wszystkim fenomenalny dźwięk w pełni to rekompensują. Dzięki aplikacji mobilnej możemy sterować poszczególnymi trybami i profilami dźwięku. Możliwości dostosowywania mogłoby być jednak nieco więcej. Szkoda też, że nie mogę ich podłączyć do konsoli Xbox, jednak nie jest to minus, dla którego mógłbym skreślić ten sprzęt. Jeśli szukasz słuchawek gamingowych i dysponujesz odpowiednim budżetem, Razer Barracuda Pro będzie świetnym wyborem.

Słuchawki Razer Barracuda Pro to spełnienie moich marzeń [RECENZJA]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: