Smart SG630AM

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Translator

Wady:

  • Dość długo ustala pozycję po uruchomieniu
  • Brak funkcji multimedialnych
  • Przeciętny uchwyt do montażu urządzenia na szybie

Nie wszyscy ulegają modzie na umieszczanie w nawigacjach maksymalnej liczby funkcji. Jakkolwiek nieciekawie wygląda to podczas porównania z "napakowanym" rywalem, w praktyce wcale nie musi zmniejszać atrakcyjności urządzenia – większość użytkowników i tak z dodatków nie korzysta lub korzysta sporadycznie. Smart SG630AM to nawigacja zbudowana według takiej szkoły – z dodatkowych funkcji znajdziemy tutaj tylko prosty translator językowy.

Nie wszyscy ulegają modzie na umieszczanie w nawigacjach maksymalnej liczby funkcji. Jakkolwiek nieciekawie wygląda to podczas porównania z "napakowanym" rywalem, w praktyce wcale nie musi zmniejszać atrakcyjności urządzenia – większość użytkowników i tak z dodatków nie korzysta lub korzysta sporadycznie. Smart SG630AM to nawigacja zbudowana według takiej szkoły – z dodatkowych funkcji znajdziemy tutaj tylko prosty translator językowy. Ekran o przekątnej 4,3 cala zapewnia dobrą widoczność prezentowanych na nim map.

Urządzenie zaprojektowano bardzo estetycznie – czarnej obudowie towarzyszy tylko niewielka srebrna obwódka.

U góry umieszczono przycisk do wybudzania nawigacji ze stanu uśpienia, z prawej strony gniazdo słuchawek i kart SD. Z dołu znajdziemy jeszcze gniazdo USB i schowany przycisk reset. Jakość wykonania jest dobra, całość dość odporna na uszkodzenia, ekran nie uległ w czasie testu żadnym zarysowaniom.

Od momentu włączenia do uruchomienia systemu mija 14 sekund. Oczywiście samo wybudzenie z uśpienia trwa o wiele krócej. Na ekranie ukazuje się menu, w którym możemy wybrać korzystanie z funkcji nawigacji lub translatora. Translator obejmuje języki polski, angielski i niemiecki.

Wgranie mapy nie trwa długo. W dostarczonym nam egzemplarzy znajdowała się AutoMapa w wersji 5.3.0. Zawiera plany większości dróg i miejscowości w naszym kraju. Dostępne są widoki tradycyjny i 3D, wiele numerów domów i punktów POI. Trasy wytyczane są zupełnie dobrze, ich długości i przebiegowi nie da się wiele zarzucić. Interfejs użytkownika jest niezły choć wymaga przyzwyczajenia.

Wraz z urządzeniem dostarczany jest uchwyt do montażu na szybie samochodowej, ładowarka samochodowa i kabel USB. Uchwyt trzyma pewnie ale jakość jego wykonania i zakres regulacji pozostawiają sporo do życzenia.

Sygnał łapany jest dość długo i niestety zdarza się jego gubienie podczas jazdy. Smart SG630AM to przyzwoita nawigacja z niezłą mapą. Jeśli nie potrzebujecie dodatkowych funkcji, oczekujecie eleganckiego wzornictwa i dobrej jakości wykonania, można ją włączyć na listę kandydatów do zakupu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier