Sony A7R III

Sony A7R III to aparat fotograficzny z imponującą matrycą oraz możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

W skrócie:

Sony A7R III to aparat wysokiej klasy, zdecydowanie wart zakupu zarówno przez amatora, jak i profesjonalistę.

Zalety:

  • Doskonała jakość zdjęć
  • 5-osiowa stabilizacja
  • Nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K

Wady:

  • Wysoka cena

Sony A7R III to aparat fotograficzny bezlusterkowy, wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 42,4 Mpix z 5-osiową stabilizację ( 5 EV). Rozwiązanie takie umożliwia robienie zdjęć bez konieczności stosowania statywu. Ponadto matryca posiada powłokę przeciwodblaskową, co umożliwia jej lepsze radzenie sobie z wysokimi czułościami, większą dynamikę tonalną i świetne wyniki przy fotografowaniu z wysokimi czułościami ISO (zakres 50 – 102400). W tym ostatnim przypadku pomocą służy bardzo praktyczna funkcja Anti-flicker - dostosowuje ona czas otwarcia migawki do częstotliwość migotania światła. Na uwagę zasługuje także autofokus, którego 399 pól z detekcją fazy oraz 425 pól AF z detekcją kontrastu pokrywa niemal 70% powierzchni obrazu. Oprócz robienia doskonałej jakości zdjęć, ten aparat fotograficzny Sony umożliwia także nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K (30 fps).

Sony A7R III do działania napędza procesor BIONZ X. Wszystkie ustawienia wprowadza się na odchylanym, 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 1,44 mln punktów. W modelu tym zastosowany został wysokiej jakości wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 3,6 mln punktów. Wygodnym rozwiązaniem jest znajdujący się na korpusie przełącznik, dzięki któremu możliwe jest szybkie ustawienie ostrości. Wszystkie zdjęcia oraz filmy zapisywane są na kartach pamięci. Sony A7R III posiada dwa sloty - jeden przeznaczony na wyłącznie na SD UHS-II. Dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością miejsca szybko nie zabraknie. zastosowany w tym aparacie fotograficznym akumulator NP-FZ100 pozwala na wykonanie od ok. 530-650 zdjęć na jednym ładowaniu.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

W Sony A7R III zaimplementowano wszystkie nowoczesne rozwiązania do przesyłu danych - mamy więc moduł Wi-fi, Bluetooth oraz NFC. Jeśli przerzucamy fotografie za pomocą kabla USB, dobra wieść - aparat posiada wejście USB 3.1 typu C, dzięki czemu transfer będzie odbywać się z dużą szybkością. Ponadto w obudowie znajduje się wejście na słuchawki, mikrofon, port HDMI oraz stopka lampy zewnętrznej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: