Sony Alpha SLT-A68

Sony Alpha SLT-A68 to lustrzanka oferująca świetną jakość zdjęć. Czym jeszcze może zainteresować?

W skrócie:

Sony Alpha SLT-A68 to godna uwagi propozycja dla amatora ze średnim budżetem.

Zalety:

  • Doskonała jakość zdjęć
  • Szeroki zakres tonalny zdjęć
  • Solidna stabilizacja obrazu
  • Wygodne i pełne opcji menu

Wady:

  • Kiepski wyświetlacz
  • Brak zoomu
  • Brak Wifi

Sony Alpha SLT-A68 to aparat fotograficzny typu "lustrzanka" ze światłoczuła matrycą 24 Mpix, APS-C, używającą procesora obrazu BIONZ X. Adresowana przede wszystkim do amatorów, a do zakupu zachęcić może Sony 4D FOCUS, posiadający 79-polowy (w tym 15 pól krzyżowych) system AF, szeroki zakres tonalny zdjęć (ISO od 100 - 25600), a także świetne, realistyczne oddanie barw. Niestety, odchylany wyświetlacz LCD TFT 2,7”-cala nie pokazuje ich wiernie (aż nazbyt często pojawiają się na zdjęciach oglądanych na nim szumy, smugi i inne "przeszkadzajki"), dlatego można cieszyć się ich jakością dopiero po przerzuceniu na smartfona lub komputer. I tu po raz drugi wypada użyć słowa "niestety" - ten aparat Sony nie został wyposażony w moduł Wi-fi, więc zrobimy to za pomocą kabla microUSB. Zaletą jest solidna, cyfrowa stabilizacja obrazu, która świetnie zdała egzamin praktyczny.

Sony SLT-A68 umożliwia wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 6000 x 4000 pikseli, a jeśli chodzi o nagrywanie klipów wideo, dostępna jest opcja Full HD w wersjach 30p, 25p, 24p, 50 Mb/s. Dane zapisywane są na karcie pamięci. Jakiej? Tutaj do wyboru użytkownika Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), SD, SDHC (zgodna z UHS-I), SDXC (zgodna z UHS-I), microSD, microSDHC, microSDXC. Warto dodać, że ten aparat fotograficzny lustrzanka ma proste w obsłudze, a zarazem pełne różnorakich opcji menu.

Zobacz również:

  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł
  • Jaki aparat fotograficzny 2023: kompakt, lustrzanka czy bezlusterkowiec? Wybieramy najciekawsze modele

Aparat fotograficzny Sony zasila wydajny akumulator NP-FM500H. Pełne naładowanie pozwala na używanie go przez 24 h, nawet przi intensywnej eksploatacji. W wykonanej z tworzywa sztucznego obudowie znajdziemy złącze HDMI micro (typ D), stopkę Multi Interface, port Multi Terminal/microUSB oraz gniazdo 3,5 mm.

Podsumowując: Sony Alpha SLT-A68 nie jest co prawda rewelacją, ale biorąc pod uwagę jakość zdjęć i przystępną cenę, mamy do czynienia z propozycją wartą rozważania przez każdego fotografa-amatora. W sprzedaży dostępny zarówno w wersji z obiektywem, jak i w wersji body.