Sony BDP-S350

Prosty odtwarzacz Blu-ray Sony, przeznaczony dla użytkowników dysponujących amplitunerami ze złączem HDMI.

BDP-S350, to odtwarzacz Blu-ray Sony, który wizualnie nie różni się od testowanego przez nas wcześniej modelu BDP S550. Urządzenie ma niezwykle płytką (zaledwie 22 cm) obudowę, wykonaną z przeciętnej jakości materiałów. Na środku przedniego panelu, za odchylaną, plastikową klapką zamontowano cicho, stabilnie i wyjątkowo szybko pracujący napęd Blu-ray Precision Drive HD. Odczytuje on płyty BD-ROM/R/RE oraz DVD+R/+RW i DVD-R/-RW. Potrafi także obsługiwać zapisane na nich pliki AVCHD (filmy z kamer cyfrowych HD).

BDP-S350 zgodny jest ze standardem BD 2.0, co oznacza, że potrafi nie tylko obsługiwać te płyty Blu-ray, które mają Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na płycie materiałów dodatkowych, np. wywiadów z reżyserem czy aktorami), ale także oferujące funkcje BD Live (dodatkowe materiały pobierane są za pomocą złącza Ethernet z Internetu).

W porównaniu z BDP S550, model ten jest gorzej wyposażony: nie ma wielokanałowych wyjść analogowych audio ani dekoderów DTS HD. Zakodowane w dowolnym formacie ścieżki dźwiękowe dostępne są na złączu HDMI. Oferowany przez urządzenie, na wyjściach cyfrowych, dźwięk jest czysty, szczegółowy, bardzo przestrzenny, dobrze zbalansowany tonalnie, z mocną podstawą basową. Niestety, na wyjściu analogowym stereo ma przeciętną jakość.

Generowany przez odtwarzacz obraz jest ostry i szczegółowy, z ciepłą, kinową charakterystyką barwową.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: