Sony BDP-S360

Odtwarzacz Blu-ray Sony przekonuje solidnością wykonania, dobrą jakością obrazu i dźwięku.

Odtwarzacz Blu-ray Sony ma atrakcyjną stylistycznie, metalową obudowę, której front wykonano z dobrej jakości plastiku. BDP-S360 jest zgodny ze standardem BD Live. Umieszczone na tylnym panelu obudowy gniazdo sieci Ethernet, umożliwia podłączenie go do Internetu i pobieranie materiałów dodatkowych, udostępnianych przez wydawców płyt Blu-ray. Aby jednak z tego skorzystać, niezbędne jest podłączenie do portu USB odtwarzacza, dysku o pojemności co najmniej 1 GB - trzeba go dokupić, ponieważ BDP-S360 nie ma zainstalowanej wewnętrznej pamięci.

Urządzenie uruchamia się w 28 sekund, a jeśli uaktywniona jest funkcja szybkiego startu - tylko w 6 s. (ale wtedy odtwarzacz cały czas jest w stanie czuwania i pobiera sporo energii elektrycznej). Odczyt płyt Blu-ray zajmuje kolejne ok. 45 s.

Sekcja wideo urządzenia jest dobrej jakości, a generowany ostry i szczegółowy obraz, także przeskalowany z płyt DVD do trybu 1080p, ma ciepłą, kinową charakterystykę barwową.

Nowy model wprawdzie wyposażono w komplet dekoderów audio (z DTS HD MA i Dolby TrueHD włącznie), ale nie ma on wielokanałowego wyjścia analogowego, a dekodowanie DTS HD MA ograniczone jest tylko do trybu 5.1 (dźwięk 7.1 uzyskamy po przesłaniu sygnału złączem HDMI do zdekodowania w amplitunerze). Oferowane przez odtwarzacz brzmienie, z dobrze zbalansowanymi podzakresami, jest czyste, przestrzenne i bogate w szczegóły.

Trzeba dodać, że urządzenie potrafi odtwarzać zdjęcia cyfrowe JPEG, pliki audio MP3 i filmy AVCHD (z kamer cyfrowych), ale nie obsługuje DivX-ów czy filmów MVK HD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: