Sony BDP-S5000ES

Zalety:

  • Referencyjny obraz
  • Wysokiej jakości brzmienie
  • Regelacja pracy dekoderów audio HD
  • Analogowe wyjście 7.1

Wady:

  • Wysoka cena

Wideofilski odtwarzacz Blu-ray Sony oferujący bardzo wysokiej jakości obraz.

BDP-S5000ES to solidnie wykonany odtwarzacz Blu-ray Sony. Urządzenie uruchamia się szybko - po włączeniu, gotowe jest do pracy zaledwie po kilku sekundach i równie szybko wczytuje płyty Blu-ray.

Potężna obudowa urządzenia ma frontowy panel, wykonany z grubego płata szczotkowanego aluminium powleczonego matowym, czarnym lakierem. Poszczególne sekcje układów elektronicznych odtwarzacza zostały oddzielone ekranami, eliminując wzajemne zakłócenia. Zamontowany w modelu napęd Precision Drive HD ma specjalne mocowanie, redukujące wibracje obracającej się płyty.

Na tylnej ściance obudowy zamontowano bogaty zestaw gniazd, których końcówki, w celu poprawienia ich przewodnictwa, pokryto cienką warstwą złota. Wśród nich znalazły się złącze HDMI oraz 8-kanałowe analogowe wyjście audio. Ponieważ odtwarzacz dysponuje kompletem dekoderów audio (z DTS-HD Master Audio włącznie), można za ich pomocą wyprowadzić zdekodowany, wielokanałowy dźwięk najwyższej jakości.

Praca dekoderów może być precyzyjnie regulowana. Korzystając z rozbudowanego, ale łatwego w obsłudze menu, można określić m.in. odległość od miejsca odsłuchowego oraz wielkość każdej z podłączonych do zestawu kolumn. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy odtwarzacz współpracuje bezpośrednio z końcówkami mocy.

Analogowa sekcja audio została bardzo dobrze wyposażona, dzięki czemu dźwięk uzyskany za pośrednictwem tych wyjść jest wysokiej jakości. Oferowane brzmienie jest wyraźnie lepsze od generowanego przez większość modeli konkurencji. Jest przestrzenne, precyzyjne, ze świetną dynamiką i dobrze zróżnicowanym zakresem średniotonowym, czystymi sopranami oraz mocnym basem.

Jakość generowanego przez odtwarzacz obrazu jest po prostu referencyjna. Chociaż zastosowane układy wideo są takie same jak w tańszych modelach tego producenta (BDP-S350 i BDP-S550), to nowe algorytmy poprawy jakości sygnału wideo, m.in. Super Bit Mapping czy HD Reality Enhancer, wpływają istotnie na poprawę ostrości obrazu i zwiększają jego szczegółowość. Kolory są bardzo naturalne, nasycone i doskonale zbalansowane.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier