Sony BDP-S550

Odtwarzacz Blu-ray Sony, wyposażony w analogowe wyjście 7.1, wyróżnia się wygodnym interfejsem użytkownika.

BDP-S550, odtwarzacz Blu-ray Sony, ma niezwykle płytką (zaledwie 22 cm) obudowę, wykonaną z przeciętnej jakości materiałów.

Model ten zgodny jest ze standardem BD 2.0, co oznacza, że potrafi nie tylko obsługiwać te płyty Blu-ray, które mają Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na płycie materiałów dodatkowych, np. wywiadów z reżyserem czy aktorami), ale także oferujące funkcje BD Live (dodatkowe materiały pobierane są za pomocą złącza Ethernet z Internetu).

Na tylnej ściance obudowy odtwarzacza zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się nie tylko Ethernet i HDMI, lecz także analogowe wyjście audio 7.1. Umożliwia ono przesłanie do wzmacniacza zdekodowanych ośmiokanałowych ścieżek audio. Warto dodać, że BDP-S550 wyposażono w komplet najnowszych dekoderów włącznie z Dolby TruHD, Dolby Digital Plus, DTS High Resolution i DTS-HD Master Audio.

Na środku przedniego panelu obudowy, za odchylaną, plastikową klapką zamontowano napęd Blu-ray Precision Drive HD, wykrywający i korygujący wahania odtwarzanych płyt. Pracuje on cicho, stabilnie i wyjątkowo szybko.

Odtwarzacz odczytuje płyty BD-ROM/R/RE oraz DVD+R/+RW i DVD-R/-RW. Potrafi także obsługiwać zapisane na nich pliki AVCHD (filmy z kamer cyfrowych HD).

Nowością zastosowaną w tym modelu Sony jest wyposażenie go w funkcję szybkiego uruchamiania. Po włączeniu urządzenia, co zazwyczaj trwa ok. 60 s, należy za pomocą czytelnego i łatwego w obsłudze menu uruchomić odpowiednią funkcję. Gdy zostanie ona uaktywniona, odtwarzacz jest gotowy do pracy w zaledwie 6 s, ale po wyłączeniu przechodzi tylko w stan częściowego „uśpienia” i pobiera dużo energii elektrycznej.

Przy odtwarzaniu płyt Blu-ray jakość oferowanego przez odtwarzacz Sony obrazu jest dobra, lecz niższa od generowanego przez modele konkurencji, np. Samsunga BD-P2500 który prezentuje obraz nieco wyraźniejszy, z bardziej naturalnymi barwami. Także przeskalowany do trybu 1080p obraz z dysków DVD, mimo że jest dobrej jakości, w porównaniu z najlepszym urządzeniami konkurencji nie jest tak ostry i szczegółowy, a krawędzie wyświetlanych na ekranie obiektów są gorzej wygładzone.

Inaczej ma się sprawa w przypadku oferowanego przez odtwarzacz Sony brzmienia. Generowany wysokiej jakości dźwięk jest czysty, szczegółowy, bardzo przestrzenny, dobrze zbalansowany tonalnie i ma mocną, dynamiczną podstawę basową.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: