Sony BDP-S760

Zalety:

  • Wzorowej jakości obraz
  • Czyste brzmienie
  • Kontroler sieci Wi-Fi
  • Analogowe wyjście audio 7.1

Wady:

  • Nie odtwarza DivX-ów czy MVK HD
  • Wysoka cena
  • Poprawny dźwięk na wyjściach analogowych
  • Brak pamięci dla BD Live

Solidny odtwarzacz Blu-ray wyposażony jest w kontroler sieci Wi-Fi, wyjście analogowe 7.1 oraz zaawansowany procesor wideo.

Odtwarzacz Blu-ray Sony, zgodny ze standardem BD 2.0, został wyposażony nie tylko w gniazdo Ethernet, ale także w kontroler sieci Wi-Fi (standard a/b/g/n,), dzięki czemu urządzenie można połączyć do Internetu także bezprzewodowo. Jednak aby korzystać z funkcji BD Live (pobieranie materiałów dodatkowych, udostępnianych przez wydawców płyt Blu-ray), niezbędne jest podłączenie do portu USB odtwarzacza dysku o pojemności co najmniej 1 GB - trzeba go dokupić, ponieważ w BDP-S760 nie zainstalowano wewnętrznej pamięci.

Nowy model ma atrakcyjną stylistycznie, metalową obudowę, której front wykonano z dobrej jakości plastiku. Na jej tylnej ściance zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazło się analogowe wyjście audio 7.1. Umożliwia ono przesłanie do wzmacniacza zdekodowanych ośmiokanałowych ścieżek audio. Warto dodać, że BDP-S760 wyposażono w komplet najnowszych dekoderów, włącznie z DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD.

Na frontowym panelu obudowy, za odchylaną, plastikową klapką zamontowano napęd Blu-ray Precision Drive HD, wykrywający i korygujący wahania odtwarzanych płyt. Pracuje on cicho, stabilnie i wyjątkowo szybko.

Urządzenie odczytuje płyty BD-ROM/R/RE oraz DVD+R/+RW i DVD-R/-RW. Potrafi także obsługiwać zapisane na nich zdjęcia cyfrowe (JPEG), pliki audio (MP3) oraz filmy z kamer cyfrowych (AVCHD), ale nie odtwarza DivX-ów czy MVK HD.

BDP-S760 uruchamia się w 28 s, a jeśli uaktywniona jest funkcja szybkiego startu - tylko w 6 s (ale wtedy odtwarzacz cały czas jest w stanie czuwania i pobiera sporo energii elektrycznej). Odczyt płyt Blu-ray zajmuje kolejne ok. 40 s.

Generowany przez urządzenie ostry i szczegółowy obraz, także przeskalowany z płyt DVD do trybu 1080p, ma wyjątkowo wysoką jakość. Jest krystalicznie czysty, pozbawiony szumów, z doskonałymi przejściami kolorów i ciepłą, kinową charakterystyką barwową. To zasługa zamontowanych w tym modelu zaawansowanych układów poprawiających jakość obrazu, m.in. Super Bit Mapping (wygładza przejścia tonalne) czy HD Reality Enhancer (wyostrza krawędzie obiektów poruszających się na pierwszym planie), które do tej pory stosowane były tylko w high-endowych odtwarzaczach Sony.

Natomiast oferowany przez urządzenie dźwięk - szczegółowy, bardzo przestrzenny, dobrze zbalansowany tonalnie, z mocną, dynamiczną podstawą basową - jest doskonały tylko na wyjściu HDMI. Na wyjściach analogowych 7.1 ma niższą jakość i pod tym względem nowy odtwarzacz ustępuje najlepszym modelom konkurencji.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier