Sony Bravia KD-65XF9005

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • technologie optymalizacji obrazu
  • funkcje SmartTV
  • łączność Wi-fi i Bluetooth
  • Chromecast

Wady:

  • lekki clouding podczas patrzenia z boku
  • wolno działający system

Sony Bravia KD-65XF9005 to telewizor nafaszerowany zaawansowanymi technologiami. Jak sprawuje się w praktyce?

Sony Bravia KD-65XF9005 - obraz i dźwięk

Sony Bravia KD-65XF9005 to 65-calowy telewizor 4K. Oznacza to, ze pokazuje obraz w rozdzielczości 3840×2160 pikseli, co samo w sobie gwarantuje jego wysoką jakość oraz kontrast, a dodatkowo korzysta z szeregu rozwiązań, mających dodatkowo zagwarantować optymalizację - 4K X-Reality PRO, przetwarzanie dual database processing, X-tended Dynamic Range PRO, object-based HDR remaster, dynamiczne zwiększanie kontrastu. Dzięki temu zarówno podczas ogladania obrazów statycznych i dynamicznych mamy do czynienia z niezwykle wysokim realizmem i wspaniałym oddaniem nasycenia kolorów oraz głębi barw. Najlepiej obserwować widok siedząc naprzeciw - patrząc z boku można zobaczyć lekki clouding. Nie jest to jakaś szczególnie przeszkadzająca wada - rzadko kiedy oglądamy TV ze skosu. Jeśli chodzi o dźwięk, mamy wbudowane dwa głośniki Bass Reflex po 10W każdy. Dają one przeciętne efekty, czyli - rewelacji nie ma, ale zachwytów także nie i warto pomyśleć o soundbarze lub dodatkowych głośnikach. Symulowany dźwięk przestrzenny zapewnia technologia S-Force Front Surround. Jego optymalizacja to zadanie technologii ClearAudio+.

Sony Bravia KD-65XF9005 - komunikacja i funkcje

Sony Bravia KD-65XF9005 to SmartTV, działający pod kontrolą systemu Android TV. Niestety - tu spory zgrzyt, ponieważ często działa on bardzo powoli, a od czasu do czasu potrafi się zawiesić. Wyszukiwanie głosowe umożliwia korzystanie z wyszukiwarki Google, dzięki czemu można szukać materiałów w różnych serwisach, nie tracąc czasu na wpisywanie tekstu. Można również skorzystać z propozycji: na przykład zapytaj o „komedie romantyczne”, a pojawi się lista tytułów z tego gatunku. Telewizory BRAVIA mają wbudowany Chromecast, co pozwala bezproblemowo wyświetlać ulubione serwisy rozrywkowe, takie jak YouTube czy Netflix, bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Możesz wysyłać obraz z urządzeń z systemem Android, iOS lub z laptopa. Łączność bezprzewodową z urządzeniami oraz siecią zapewnia Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, mamy także Bluetooth 4.1, a w obudowie znalazły się 4 wejścia HDMI, 3 porty USB i cyfrowe wyjścia audio oraz wideo.

Podsumowując: Sony Bravia KD-65XF9005 to telewizor pokazujący obraz we wspaniałej jakości. Szkoda tylko, że wolno działający system potrafi zepsuć przyjemność z używania funkcji SmartTV. jednak do samego oglądania filmów, audcyji sportowych czy korzystania z gier jest idealny.