Sony DSC-W220

Cyber-shot DSC-W220 jest jedną z najprostszych ale też i najtańszych konstrukcji oferowanych przez Sony. Aparat został wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 12 milionów pikseli. Użytkownik tej cyfrówki może kadrować korzystając z czterokrotnego zoomu, którego zakres ogniskowej odpowiada: 30-120 mm. Jak na tani aparat to niezłe możliwości.

Cyber-shot DSC-W220 jest jedną z najprostszych ale też i najtańszych konstrukcji oferowanych przez Sony. Aparat został wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 12 milionów pikseli i czterokrotny zoom optyczny.

Budowa i możliwości

Niewielki i lekki korpus aparatu ma kształt prostopadłościanu. W czasie, gdy jest wyłączony nie wystają z niego żadne elementy, co ułatwia wkładanie aparatu do kieszeni. Z tyłu zlokalizowano 2,7-calowy ekran LCD o standardowej obecnie rozdzielczości nieco przekraczającej 230k pikseli. Po prawej stronie tuż pod obsługiwanymi kciukiem przyciskami zmieniającymi pozycję zoomu zlokalizowano koło trybów pracy. Możesz na nim wybrać program AE, uproszczone tryby „zielony” („Auto regulacja”) i „EASY” („Łatwe fotografowanie”), kilka programów tematycznych i tryb rejestracji wideo. Poniżej koła trybów umieszczono typowy „talerzyk” nawigacyjny z przyciskiem potwierdzającym w środku.

Aparat niestety nie rejestruje filmów w rozdzielczości HD (użytkownik musi zadowolić się ruchomym obrazem VGA). Niestety nie można także wykonać ręcznej kalibracji bieli, co może stanowić problem podczas fotografowania przy sztucznym oświetleniu.

Optyka

Konstruktorzy wyposażyli model W220 w teleskopowo składany obiektyw z czterokrotnym zoomem. Zakres jego ogniskowej odpowiada małoobrazkowemu: 30-120 mm. Pozwala to na wykonanie ujęć szerokokątnych. Atutem jest zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu (opcji tej pozbawiony jest bliźniaczy model oznaczony jako DSC-W210).

Jakość zdjęć

Aparat jest tanim modelem. W testach okazało się, że jakość zdjęć jest adekwatna do ceny – DCC-W220 nie rzucił na kolana ani pod względem szczegółowości obrazu, ani dynamiki czy poziomu szumów.