Sony Ericsson Xperia Neo

Sony Ericsson Xperia Neo to smartfon dosyć typowy. Nie został on wyposażony w wysuwaną klawiaturę, pad, składany ekran, ani inne udziwnione rozwiązania. Mamy tu do czynienia z prostą konstrukcją przeznaczoną dla osób, które nie lubią udziwnień i szukają po prostu dobrego, prostego smartfona. Sprawdźmy, czy Xperia Neo taka właśnie jest.

Obudowa

Sony Ericsson Xperia Neo to smartfon niezwykle mały i wyglądający na delikatny. Ostatni epitet dotyczy zwłaszcza tylnej części obudowy, która została wykonana z czarnego plastiku i srebrnych przycisków, które łatwo będzie ubrudzić lub trwale zniszczyć. Szkoda, że Sony Ericsson nie użył tutaj szorowanego aluminium. Nie mamy za to jakichkolwiek zastrzeżeń do przedniej części obudowy, która została pokryta bardzo odpornym na zarysowania tworzywem Gorilla Glass.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Ekran

Sony Ericsson Xperia Neo został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 3,7" i rozdzielczości 480x854. Mamy tu do czynienia z panelem pojemnościowym, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo wygodna. Nie mamy także zastrzeżeń do rozmiarów wyświetlacza, gdyż jest on stosunkowo duży, a mimo to pozwala sięgnąć kciukiem każdego zakątka ekranu, co umożliwia komfortowe używanie telefonu jedną ręką.

Ekran użyty do produkcji Sony Ericsson Xperia Neo potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany.

Telefon nie spisuje się podczas używania go w świetle słonecznym. Wskutek zbyt małej jasności ekranu na wyświetlaczu telefonu zobaczymy tylko własne odbicie. Jasność ekranu według nas jest ogólnie zbyt niska, przez co obraz wyświetlany na ekranie jest po prostu brzydszy i mniej żywy niż na innych urządzeniach tego typu.

Interfejs

System zainstalowany na Sony Ericsson Xperia Neo to Android 2.3 Gingerbread. Interfejs urządzenia jest wygodny, obsługuje się go łatwo i nie sprawia żadnych problemów.

Smartfon pozwala nam korzystać z 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy oraz prognozę pogody.

Sony Ericsson Xperia Neo

Multimedia i GPS

Pod względem funkcji multimedialnych Sony Ericsson Xperia Neo wypada dobrze i sprawdzi się on m.in. jako proste zastępstwo aparatu fotograficznego. Został on wyposażony w AutoFocus i lampę błyskową, co jeszcze bardziej podwyższa wartość tej części telefonu.

Nie mamy również zastrzeżeń do jakości kręconych filmów. Również one prezentują się stosunkowo dobrze i wystarczą typowemu użytkownikowi. Telefon oczywiście nie zastąpi nam kamery, jednak pozwoli szybko nagrać ciekawe sytuacje życia codziennego.

Sony Ericsson Xperia Neo
Sony Ericsson Xperia Neo

Warto wspomnieć o tym, że telefon pozwala na płynne odtwarzanie filmów 720p. Szkoda, że nie radzi sobie z materiałem 1080p, ale nie zapominajmy o tym, że mamy do czynienia z konstrukcją jednordzeniową.

Dobrze zaprezentował się za to GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze i nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał nam dobre trasy, nie zawieszał się, a polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa naprawdę dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania powinno posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał tylko i wyłącznie jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx możemy podać ją jedynie jako "sphinks".

Testy wydajności

Sony Ericsson Xperia Neo
Sony Ericsson Xperia Neo

Sony Ericsson Xperia Neo wyposażono w procesor Qualcomm QSD8255 o zegarze 1GHz, tylko 512MB pamięci RAM, 320MB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą kart microSD oraz baterię o pojemności 1500mAh. Telefon nie wypada tu najgorzej, jednak testowaliśmy już smartfony szybsze od niego.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

Testy baterii

Sony Ericsson Xperia Neo

Sony Ericsson Xperia Neo standardowo zaprezentował się podczas testowania jej baterii. Tak jak każde urządzenie tego typu, także i on rozładuje się po kilku godzinach intensywnego użytkowania, takiego jak ciągła rozmowa, przeglądanie internetu czy oglądanie filmów.

Podsumowanie

Sony Ericsson Xperia Neo mimo swojej prostoty prezentuje się bardzo dobrze. Jest to smartfon, który spodoba się przede wszystkim osobie szukającej jakości, funkcjonaności oraz bogatych funkcji multimedialnych. Telefonu nie polecamy osobom często przeglądającym zasobu internetu. Przez wyświetlacz o bardzo niskiej jasności Sony Ericsson Xperia Neo nie pokaże się tu z najlepszej strony.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: