Sony HDR-TG3E

Zalety:

  • Mała i lekka
  • Dotykowy wyświetlacz LCD

Wady:

  • Brak optycznego stabilizatora obrazu

Sony nie pierwszy już raz proponuje jedną z najmniejszych i najlżejszych na świecie kamer wideo. Model HDR-TG3E rejestruje filmy Full HD w rozdzielczości 1920x1080 (po interpolacji z 1430x1080). Jest mocna i odporna na porysowanie – konstruktorzy z Tokyo wykonali obudowę z wykorzystaniem elementów z tytanu. Przeznaczony dla wideoamatorów model TG3E jest bardzo prosty w obsłudze, między innymi dzięki zastosowaniu dobrze działających trybów automatycznych, jak funkcja rozpoznawania twarzy.

Sony nie pierwszy już raz proponuje jedną z najmniejszych i najlżejszych na świecie kamer wideo. Model HDR-TG3E rejestruje filmy Full HD w rozdzielczości 1920x1080(po interpolacji z 1430x1080). Jest mocna i odporna na porysowanie – konstruktorzy z Tokyo wykonali obudowę z wykorzystaniem elementów z tytanu. Przeznaczony dla wideoamatorów model TG3E jest bardzo prosty w obsłudze, między innymi dzięki zastosowaniu dobrze działających trybów automatycznych, jak funkcja rozpoznawania twarzy.

Budowa i wyposażenie

Pod względem budowy kamera różni się od większości oferowanych na rynku kamer wideo. TG3E trzyma się podobnie jak pistolet – w miejscu lufy znajduje się obiektyw z dziesięciokrotnym zoomem. Producent przewidział tylko jeden sposób kontroli kadru – odchylany dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Uaktywnienie nagrywania realizuje się za pomocą umieszczonego pod kciukiem przycisku "rec". Okala go ruchoma tarcza służąca do zmiany ogniskowej. Tuż pod nią zlokalizowano przycisk wyzwalający migawkę, gdy kamera pracuje w trybie aparatu fotograficznego (kamera dysponuje także funkcją "Dual Rec", czyli możliwe jest wykonywanie zdjęć nawet podczas trwania rejestracji wideo). Kamera została przygotowana do nagrywania dźwięku przestrzennego (w systemie 5.1). Dysponuje także mikrofonem kierunkowym przydatnym podczas wykonywania zbliżeń na przykład rozmawiających osób (rejestrowany jest wówczas głównie głos znajdujących się w kadrze osób, a dźwięki docierające z innych źródeł są wyciszane).

Obiektyw kamery nie został przystosowany do obejmowania bardzo szerokich planów - najkrótsza ogniskowa odpowiada 43 mm (ekwiwalent filmu małoobrazkowego). To niestety typowa cecha większości kamer wideo.

Wyniki testu jakości obrazu

Ze względu na niewielkie wymiary HDR-TG3E kamera ma pewne ograniczenia i trudno oczekiwać by jakość rejestrowanych filmów nie ustępowała bardziej zaawansowanym modelom (na przykład HDR-SR12). Niemniej jednak filmy charakteryzują się niezłą ostrością i dynamiką obrazu. Mimo nie zastosowania optycznego stabilizatora obrazu, na nagrywanych TG3E filmach nie widać silnych wstrząsów. Wynika to z całkiem sprawnie działającej stabilizacji elektronicznej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier