Sony KD-43XF7077S

Sony KD-43XF7077S to 43-calowy model z rozdzielczością 4K oraz funkcjami SmartTV. Czy warto go nabyć?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • 4K X-Reality PRO
  • Motionflow XR 400 Hz
  • Obsługa HDR
  • Funkcje SmartTV

Wady:

  • W niektórych trybach dźwięk mógłby być lepszy

Sony KD-43XF7077S to telewizor 4K (UltraHD) z wyświetlaczem LCD i podświetleniem Edge LED. Rozdzielczość wyświetlanego na 43" ekranie obrazu to 3840 x 2160, a wspomaga go technologia Motionflow XR 400 Hz. Ponadto rozwiązanie 4K X-Reality PRO umożliwia zbliżenie każdego wyświetlanego obrazu do rozdzielczości 4K, wyostrzając i poprawiając w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy element książek i biblioteki SmartTV jest doskonale widoczny. Obsługuje różne formaty HDR, w tym HDR10 i Hybrid Log-Gamma. Dla wygody użytkownika przygotowano dziewięć predefiniowanych trybów obrazu do różnych zastosowań - od gier po sport.

SmartTV Sony - funkcje

Telewizor Sony to SmartTV, pozwalający na korzystanie z błyskawicznego dostępu do serwisu YouTube po jednym kliknięciu - na pilocie umieszczono specjalny przycisk YouTube, ułatwiający przeglądanie treści. Oprócz tego oferuje przeglądarkę internetową, funkcję Miracast. Dzięki wejściom HDMI i USB można na dużym ekranie przeglądać treści z pamięci przenośnych, a także podpinać urządzenia zewnętrzne. Za łączność internetową odpowiada moduł 802.11b/g/n.

Zobacz również:

  • Recenzja: HiSense 55E7KQ PRO - nowa propozycja 4K dla graczy i miłośników dynamicznych akcji

Jeśli chodzi o dźwięk, Sony KD-43XF7077S ma dwa głośniki o łącznej mocy 20 W, a emisję dźwięku wspiera tryb ClearAudio+, mający odpowiadać za jego przestrzenność. Podobnie jak w przypadku obrazu, także i przy dźwięku mamy predefiniowane tryby, mające jak najlepiej oddawać dźwięki, jednak momentami średnio się to sprawdza.

Podsumowując: Sony KD-43XF7077S to po prostu solidny telewizor 4K, który sprawdzi się w każdym domu. Dobra inwestycja na lata użytkowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: