Sony KD-49XE9005

Sony KD-49XE9005 to 49-calowy telewizor LED. Pokazuje obraz w jakości 4K. Czy warto go nabyć?

W skrócie:

Jakość obrazu 4K

Wsparcie dla HDR

Funkcje SmartTV

Dobra jakość dźwięku

Zalety:

  • Czasami smuży

Telewizor Sony - obraz i dźwięk

Sony KD-49XE9005 to telewizor LED o przekątnej ekranu 49 cali. Pokazuje obraz w jakości 4K UHD, a zastosowana technologia High Dynamic Range (HDR) odpowiada za właściwe nasycenie i głębię barw, co ma dobry wpływ na rozdzielczość i ogólne wrażenia z oglądania. Ponadto wyświetlacz TRILUMINOS Display, z jego specjalnie opracowanym podświetleniem, wybiórczo odwzorowuje kolory i odcienie z szerokiej gamy barw, sprawiając, że pastelowe barwy nie staną się nadmiernie nasycone i nienaturalne. Żywy, autentyczny obraz wiernie oddaje emocje każdej sceny. Kolejna zastosowana w tym modelu technologia to Motionflow XR - jej zadanie to zapewnienie płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów. Często jednak zdarza się - zwłaszcza przy filmach akcji, grach czy transmisjach sportowych - że po poruszających się obiektach pozostają smugi, a w ekstremalnych sytuacjach - pozostają po nich kontury. Nie wygląda to dobrze. Natomiast dźwięk generowany przez dwa głośniki Bass Reflex o łącznej mocy 20W wypada bardzo dobrze i nie można mieć zastrzeżeń. Wspierają go dwie technologie Digital Sound Engine oraz ClearAudio+.

Sony KD-49XE9005 - komunikacja i funkcje

Telewizor Sony to Smart TV, działając pod kontrolą platformy Andioid TV. Serwisy, które udostępnia, to między innymi Twitter, YouTube i Facebook, nie brak także dostępu do aplikacji ze sklepu Google Play. Posiada wsparcie dla funkcji Miracast - pozwala na wyświetlanie na dużym ekranie obrazu ze smartfona. Oprócz połączeń Wi-fi oraz Bluetooth otrzymujemy po 3 złącza HDMI oraz porty USB. za pomocą tych drugich możliwe jest zapisywanie audycji na dysk zewnętrzny czy pendrive. Specjalna podstawa telewizora umożliwia ukrycie przewodów, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza przy kilku podłączonych jednocześnie urządzeniach.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Podsumowując: mamy tu do czynienia z solidnym modelem, który z pewnością ine będzie nieudaną inwestycją. Telewizor Sony KD-49XE9005 doskonale nada się do każdego salonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: