Sony KD-55AF9

Flagowy telewizor Bravia z panelem OLED od Sony

Sony KD-55AF9 to wysokiej klasy telewizor OLED od Sony. Jego wyróżnikami jest procesor X1 Ultimate, który stale dba o jakość wyświetlanego ekranu i kontroluje każdy piksel oddzielnie oraz system dźwięku Acoustic Surface Audio+.

Sony KD-55AF9

Telewizor wyposażony jest w technologię Pixel Contrast Booster, która zapewnia rewelacyjne odwzorowanie kolorów i bardzo wysoki kontrast. Panel to matryca OLED o przekątnej 55 cali z rodziny TRILUMINOS Display. Sony zastosowało również technologię Object-based Super Resolution, która identyfikuje rodzaje przedmiotów wyświetlanych aktualnie przez telewizor, dzięki czemu oprogramowanie wie, jak poprawić jakość obrazu.

Sony KD-55AF9 to telewizor, który polecany jest przez popularny serwis streamingowy - Netflix. Otrzymał on rekomendację, która przyznawana jest jedynie telewizorom o najwyżej jakości wyświetlanego obrazu.

Za funkcje Smart podobnie, jak w tańszym modelu odpowiada system operacyjny Android TV od Google.

Sony KD-55AF9 znacząco wyróżnia się także swoim wyglądem. Urządzenie nie ma klasycznej nóżki, dzięki czemu front niemal w całości zajmowany jest przez wyświetlacz. Z tyłu producent umieścił odchylaną nóżkę. Patrząc na telewizor z profilu nie trudno odnaleźć podobieństwa do tabletów Surface Pro.