Sony KD-65XE7005

Sony KD-65XE7005 to obraz 4K na 65-calach. Czy ten telewizor jest wart swej ceny?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Wsparcie dla HDR
  • Funkcje SmartTV
  • Dobra jakość dźwięku

Wady:

  • Czasami smuży

Telewizor Sony - obraz i dźwięk

Sony KD-65XE7005 to telewizor z przekątną ekranu 65". Pokazuje obraz w jakości 4K, czyli 3840×2160 pikseli. Zastosowana w nim technologia 4K X-Reality PRO ma za zadanie optymalizować każdy piksel, co powinno nadawać obrazom ostrość i lepszą jakość w czasie rzeczywistym. High Dynamic Range (HDR) odpowiada za właściwe nasycenie i głębię barw, co ma dobry wpływ na rozdzielczość i ogólne wrażenia z oglądania. Technologia Motionflow XR zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału, z uwzględnieniem kluczowych elementów wizualnych na dostępnych klatkach. Jednak w praktyce przy dużej ilości szybko poruszających się elementów o różnych barwach obraz potrafi się rwać, a także smużyć. Nie można mieć za to uwag co do dźwięku. Odpowiadają za niego dwa głośniki Bass Reflex o łącznej mocy 20W. Emisję wspiera ClearAudio+ - tryb ten odpowiada nie tylko za jakość, ale również przestrzenność - oraz DTS (Digital Theater System, który jest cyfrowym systemem audio, stosowany jest w najlepszych kinach i salach projekcyjnych).

Sony KD-65XE7005 - komunikacja i funkcje

Telewizor Sony to oczywiście Smart TV - udostępnione serwisy i usługi to między innymi Twitter, YouTube i Facebook. Na plus należy także policzyć funkcję Miracast - dzięki niej można wyświetlać na dużym ekranie obraz ze smartfona. Można za to pomarudzić na przeglądarkę, która jest niewygodna, a wpisywanie nazw za pomocą pilota - czasochłonne i trzeba się do niego przyzwyczaić. Oprócz połączeń Wi-fi oraz Bluetooth otrzymujemy po 3 złącza HDMI oraz porty USB. Tutaj jednak zdarza się często, że przy odtwarzaniu poprzez USB multimedia mogą się na chwilę zawiesić. Jednak oglądamy przede wszystkim TV, więc nie zaliczam, tego na minus. Warto dodać, że specjalna podstawa pozwala na praktyczne ukrycie przewodów.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Podsumowując: Sony KD-65XE7005 to niezły model, jednak gdy oglądamy przede wszystkim dynamiczny obraz, może ulegać pogorszeniu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: