Sony KD-65XF8505B

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Technologie poprawy obrazu
  • Wyświetlacz TRILUMINOS Display
  • Sterowanie głosem
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Na matrycy może trafić się martwy piksel

Sony KD-65XF8505B to 65-calowy model z wyświetlaczem TRILUMINOS Display. Czy warto w niego zainwestować?

Telewizor Sony - obraz i dźwięk

Sony KD-65XF8505B to telewizor 65", pokazujący obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, czyli 4K Ultra HD. Na jego jakość mają wpływ zastosowane technologie Object-based HDR remaster i Super Bit Mapping 4K HDR, których zadaniem jest realistyczne oddanie głębi kolorów oraz poszerzenie ich dostępnej palety. Inne rozwiązanie, 4K X-Reality PRO, umożliwia skalowanie obrazów w rozdzielczości mniejszej niż 4K do tego formatu, co zwiększa komfort oglądania praktycznie wszystkich materiałów. Ten model używa wyświetlacza TRILUMINOS Display i trzeba przyznać, że robi swoje - na jakość obrazu narzekać nie można, jednak w kilku testowanych modelach można było znaleźć martwy piksel na matrycy. Jeśli chodzi o dźwięk, ten telewizor Sony dysponuje dwoma głośnikami Bass Reflex o mocy 10W każdy. Pomimo zastosowanej technologii ClearAudio+ wypada średnio, dlatego aby poczuć się przed tym telewizorem jak w kinie, niezbędne będą głośniki zewnętrzne z subwooferem.

Sony KD-65XF8505B - funkcje i łączność

Telewizor Sony działa pod kontrolą systemu Android TV, co umożliwia korzystanie z szerokiej gamy aplikacji, w tym Netflix i YouTube. Model ten został uhonorowany wyróżnieniem Netflix Recommended TV - wszystkie popularne filmy i programy są dostępne za pomocą specjalnego przycisku i obsługi głosowej. Inne funkcje Smart TV to Photo Sharing Plus oraz Chromecast. Graczy zainteresuje z pewnością fakt, że jest to telewizor rekomendowany dla posiadaczy konsol Playstation 4. Podpinanie urządzeń zewnętrznych może odbywać się przy użyciu czterech złączy HDMI oraz trzech portów USB. Oczywiście w obudowie telewizora znalazł się moduł Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac.

Podsumowując: telewizor Sony KD-65XF8505B to solidny model, który posłuży każdemu. Dodając do niego głośniki zewnętrzne, otrzymasz produkt wysokiej jakości, znacznie zwiększający komfort oglądania telewizji, grania w gry czy przeglądania treści w internecie.