Sony KDL40WE665BAEP

Sony KDL40WE665BAEP to 40 cali w jakości Full HD w dobrej cenie!

Zalety:

  • Jakość obrazu Full HD
  • Wsparcie dla HDR
  • Dobra cena
  • Możliwość nagrywania na USB

Wady:

  • Głośniki mogłyby być mocniejsze
  • Wi-fi czasem się zawiesza
  • Brak Bluetooth

Telewizor Sony - wideo i audio

Sony KDL40WE665BAEP to telewizor LCD o przekątnej ekranu 40". Jego rozdzielczość to Full HD, a zastosowane technologie wspierania jakości obrazu to X-Reality PRO, High Dynamic Range (HDR), Live Colour oraz Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz). Na plus należy zaliczyć różne tryby wyświetlania obrazu - żywy, standardowy, własny, kino, sport, zdjęcie (żywe), zdjęcie (standardowe), zdjęcie (własne), gra, grafika, HDR gra, HDR kino. Jeśli chodzi o efekty audio, mamy tu dwa głośniki z otwartą przegrodą akustyczną o mocy 5 W każdy. Jak na taki model, to trochę mało. Jego emisję wspierają technologie ClearAudio+, DTS, a także S-Force Front Surround.

Sony 40" - komunikacja i funkcje

Telewizor Sony korzysta z karty sieciowej Wi-Fi 802.11b/g/n. Pozwala to na połączenie z siecią i przeglądanie filmów, stron www (Opera) czy oglądanie materiały wideo z serwisów jak YouTube, a także korzystać z oferty programów telewizyjnych dostępnych na życzenie. Jednak zdarza się, że połączenie zawiesza się podczas korzystania z aplikacji, co jest irytujące. Nie znajdziemy tu natomiast Bluetooth. Jeśli chcemy podłączyć urządzenia zewnętrzne, można tego dokonać za pomocą dwóch portów USB lub dwóch HDMI. W przypadku USB możesz nagrywać programy telewizji cyfrowej na podłączony dysk twardy USB o pojemności do 2 TB, a następnie odtwarzać je w dowolnym momencie. Do rozpoczęcia zapisu można użyć przycisku lub programatora czasowego. W celu rozpoczęcia rejestracji oglądanego programu wystarczy nacisnąć przycisk REC; na końcu programu nagrywanie automatycznie się wyłączy. Proste i praktyczne, za co plus.

Zobacz również:

  • Recenzja: HiSense 55E7KQ PRO - nowa propozycja 4K dla graczy i miłośników dynamicznych akcji
  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Podsumowując: w tej cenie nie należy oczekiwać wielkich możliwości i... tak jest. Sony KDL40WE665BAEP to typowy przeciętniak w swojej klasie - nie można mu wiele zarzucić, nie ma jednak co zbyt wiele oczekiwać. Jeśli ktoś nie ma większych wymagań - można pokusić się o jego zakup i cieszyć obrazem Full HD na 40. calach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: