Sony S-Frame DPF-D72N

Ładnie zaprojektowana ramka ozdobiona kryształami Swarovskiego, która wyposażona jest w 7 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 800x480 pikseli. Charakteryzuje się on dobrą jasnością i kontrastem oraz wiernym odwzorowaniem kolorów. Jej jedynym minusem jest brak możliwości wyświetlania zdjęć z urządzeń USB.

Ramka wyposażona jest w 1 GB pamięci, dwa czytniki kart pamięci: CF i Microdrive oraz MS PRO/ MMC/ xD. Dodatkowe gniazdo USB służy do podłączania urządzenia do komputera, z którego możemy przegrywać na nią zdjęcia. Niestety ramka nie jest wyposażona w host USB i nie pozwala na podłączanie urządzeń USB, z których większość fotograficznych ramek potrafi wyświetlać zdjęcia.

Małe rozmiary ekranu - 7 cali i rozdzielczość 800x480 pikseli spowodowały, że ramka jest nieduża (21x14 cm) i idealnie nadaje się na nawet nieduże biurko. Ładnie prezentuje się też w salonie a dodatkowy pilot ułatwia obsługę ramki, bez konieczności podchodzenia do niej. Wyposażona jest też w specjalny czujnik, który automatycznie dostosuje orientację zdjęć do sposobu ustawienia ramki. Możemy też ustawić godziny w jakich będzie pracowała. Sony S-Frame DPF-D72N może też pełnić funkcję zegarka, (do wyboru mam kilka odmian zegarka analogowego lub elektronicznego), kalendarza.

Jakość generowanego obrazu stoi na dobrym poziomie, jasność (174 cd/m2) i kontrast (189:1) nie odbiegają od średniej, ramka ma w miarę naturalną temperaturę barwową 6658 K, i wiernie odwzorowuje ko9lory (współczynnik DeltaE wynosi 4 pkt a im mniejsza wartość tym wierniej odwzorowane są kolory).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: