Sony SRS-XB23

Lekki i wygodny głośnik bezprzewodowy z mocnym dźwiękiem. Czym się charakteryzuje?

Sony SRS-XB23 to głośnik bezprzewodowy Bluetooth wyposażony w membranę nowo opracowanej jednostki głośnikowej X-Balanced Speaker Unit, która - w przeciwieństwie do innych głośników - nie ma kształtu koła. Co to oznacza? Wydłużona membrana głośnika ma większą powierzchnię, co przekłada się na wyższe ciśnienie akustyczne i mocniejszy bas. Mniejsza amplituda ruchów membrany przy stałym ciśnieniu akustycznym oznacza mniej zniekształceń.

Urządzenie jest odporne na zachlapania oraz kurz dzięki wysokiemu stopniu ochrony - IP67. Wytrzymała konstrukcja zabezpiecza przed wstrząsami oraz upadkami.

Długi czas pracy głośnika - do 12 godzin i 10 godzin w trybie EXTRA BASS - zapewnia bateria o pojemności 2700 mAh. Urządzenie można ładować przez przewód USB Type-C.

Sony SRS-XB23

Głośnik Sony SRS-XB23 wyposażony został w funkcję Party Connect, która umożliwia połączenie nawet 100 zgodnych ze sobą głośników bezprzewodowych i ich synchronizację. Poza tym, za pomocą aplikacji Sony (Music Center) można kontrolować wszystkie połączone urządzenia - wybierać listy odtwarzania, zmieniać utwory lub przełączać tryby dźwięku.

Nie zabrakło także trybu głośnomówiącego do rozmawiania przez telefon i prowadzenia telekonferencji. Głośnik brzmi dobrze zarówno po ustawieniu go pionowo i poziomo. Dodatkowo, gdy ustawimy z go poziomo, możemy za pomocą aplikacji wybrać odtwarzanie dźwięku mono- lub stereofonicznego.

Najważniejsze parametry:

  • Tryby dźwięku: Clear Audio+, DSEE, EXTRA BASS TM, tryb STAMINA
  • Zasięg transmisji: 20 Hz – 20 000 Hz (próbkowanie 44,1 kHz)
  • Zgodność z profilami: A2DP/AVRCP/HSP/HFP/SPP
  • Wymiary: ok. 76 x 218 mm (średn. x wys.)
  • Waga: 580 g
Sony SRS-XB23