Sony VPC-SB3S9E

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Poręczne rozmiary
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Wiotka klapa chroniąca ekran

Sony VPC-SB3S9E to nowoczesny laptop dla biznesmena, jest cienki, lekki, wydajny i długo działa na baterii. To dobra alternatywa dla ultrabooków.

Obudowa

Sony VPC-SB3S9E to jeden z najcieńszych laptopów a zarazem jest bardzo sztywny. Zawdzięcza to magnezowej obudowie, która sprawia, że konstrukcja obudowy jest mocna. Nie można niestety powiedzieć tego o samej klapie chroniącej ekran, która jest bardzo cienka, ale podatna na odkształcenia. Na obudowie nie są widoczne odciski palców, trudno jest też ją porysować.

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Wyposażenie

Sony VPC-SB3S9E oferuje podstawowy zestaw gniazd: 2x USB 2.0, 1 x USB 3.0, HDMI. Do dyspozycji mamy jeszcze małe gniazdo VGA, gigabitową kartę sieciowa, i komplet interfejsów bezprzewodowych (Bluetooth, Wi-Fi, modem 3G). Klawiatura z niewielki i szeroko rozstawionymi klawiszami, jest bardzo wygodna podobnie jak duży touchpad. Laptop ten choć jest cienki to wyposażony został w napęd optyczny. Korzysta też ze standardowego dysku HDD (dostępna jest też konfiguracja z dyskiem SSD).

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Ekran o przekątnej 13,3 cali pracuje w naturalnej rozdzielczość 1366x768 pikseli. Kąty widzenia ma przeciętne, za to sprawdza się nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach, bo ma dobrą jasność i matową matryce, na której nie powstają denerwujące refleksy świetlne czy odbicia.

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Możliwości

Sony VPC-SB3S9E to niewielki ale wszechstronny laptop, który gdy potrzeba jest wydajny a gdy zależy nam na jak najdłuższym czasie pracy na baterii to energooszczędny. Dzieje się tak za sprawą wykorzystywania dwóch karta graficznych: energooszczędnej (zintegrowana w procesorze i Intel GMA) i wydajniejszej (AMD Radeon HD 6470M), które są adekwatnie do potrzeb włączane lub wyłączane. Co istotne, dzięki zamontowanemu na obudowie przełącznikowi możemy sami regulować wydajność laptopa.

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Z aktywną zewnętrzną kartą graficzną laptop ten okazuje się idealny do pracy wymagającymi aplikacjami multimedialnymi. Gdy pracuje z zintegrowanym układem graficznym Intela znacznie obniża się zapotrzebowanie na prąd i wydłużą czas pracy na baterii. Przy niedużym obciążeniu laptop ten wytrzymuje wówczas ponad sześć godzin. To bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że w obudowie zamontowano dosyć cienkie akumulator.

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Sony VPC-SB3S9E

Wnioski

Sony VPC-SB3S9E idealnie nadaje się do pracy i multimediów, niezależnie od tego czy pracujemy w domu czy na wyjazdach. Jest lekki, poręczny i wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Col istotne gdy potrzeba jest wydajny a gdy pracujemy na baterii to energooszczędny.

Zobacz inne testy laptopów