Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E to 14 calowy laptop, dostępny jest w kilku pastelowych kolorach. Kobiety z pewnością go pokochają, mężczyźni pewnie będą sceptyczni, bo jego wydajność nie jest zbyt wysoka.

Obudowa

Sony VPCCA2S1E to kolorowy laptop, który dostępny jest w kilku państwowych kolorach: pomarańczowym, błękitnym, zielonym, różowym, czerwonym i białym. Laptop świetnie się prezentuje na tle szaro- czarnych konstrukcji i jest starannie wykonany. Obudowa w całości wykonana jest z plastyku, który ozdobiony jest kolorowymi elementami z półprzezroczystego materiału (prawdopodobnie jest to akryl). Nie rysuje się ona tak szybko jak obudowy wykonane z lakierowanego plastyku i jest bardzo miły w dotyku.

Test laptopa Lenovo IdeaPad Z570

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli

Duże plusy nalezą się producentowi za jakość wykonania, która w tym laptopie stoi na najwyższym poziomie a przecież nie jest on drogi (około 2500 zł). Co istotne wszystkie elementu obudowy są do siebie dokładne spasowane, a obudowa nie trzeszczy i nie ugina się gdy na niej pracujemy.

Klapa chroniąca ekran jest sztywna, podobnie jak cała konstrukcja obudowy. Laptop jest o wile poręczniejszy (341x235x28 mm - szer./gł./gr.) niż jego odpowiedniki z 15,6 calowym ekranem. Waży jednak niewiele mniej - 2,31 kg.

Wyposażenie

Sony VPCCA2S1E wyposażony jest w cztery gniazda USB, z których jedno to USB 3.0 (640 MB/s - oznaczone na niebiesko) a pozostałe to starsze wersje USB 2.0 (60 MB/s). Do dyspozycji mamy też gniazda HDMI, LAN i VGA. W tej chwili nic więcej nie potrzeba abyśmy mogli w pełni wykorzystywać możliwości laptopa i nie mieli problemów z podłączaniem dodatkowych urządzeń i akcesoriów.

Niestety problem może wystąpić gdy będziemy chcieli wykorzystać kilka urządzeń jednocześnie, bo procent dosyć niefortunnie rozmieścił gniazda. Cztery najważniejsze gniazda: USB 2.0, USB 3.0, HDMI, i VGA umieszczone są po prostu zbyt blisko siebie. Podłączając zewnętrzny monitor do gniazda VGA blokujemy sąsiednie gniazdo HDMI. Z kolei gdy chcemy wykorzystać HDMI, to możemy mieć problem z podłączeniem zewnętrznych urządzeń na USB 3.0. Trzeba jednak przyznać, że z uwagi na niebyt duże wymiary obudowy niewiele mógł w tej kwestii zrobić, szczególnie że laptop ten wyposażony jest też w napęd optyczny Matshita UJ8A0AS (nagrywarka DVD).

Zamontowany w tym laptopie twardy dysk o pojemności 500 GB, okazuje się przeciętnym nośnikiem jeżeli chodzi o prędkość odczytu. Jego parametry również nie odbiegają od standardu: 5400 obr./min, 8 MB bufor.

Do dyspozycji mamy dwa interfejsy bezprzewodowe: Wi-Fi (IEEE 802.11n) i Bluetooth, które możemy aktywować za pomocą przełącznika umieszczonego z przodu obudowy.

Wydajność

Sony VPCCA2S1E nie zaskakuje w tej kwestii, bo to konstrukcja raczej do pracy i multimediów niż do gier, ale i pod tym względem nie jest źle. Co prawda zastosowany procesor Intela Core i3 2310M nie należy do najwydajniejszych a raczej do konstrukcji ekonomicznych, ale wspiera go całkiem dobry układ graficzny AMD Radeon HD 6470M. Taki tandem zapewnia komfortowa pracę z aplikacjami biurowymi, internetowymi i multimedialnymi. Nie będziemy mieć żadnych problemów z wydajnością laptopa, jeżeli chodzi o odtwarzania filmów w rozdzielczości FullHD, gdy go podłączymy do telewizora.

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Test laptopa Acer Aspire 5755G

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

W grach Sony VPCCA2S1E jak na swoje wyposażenie spisuje się całkiem dobrze. Oczywiście nie zastąpi komputera d ogier, ale pozwala w wolnych chwilach na uruchomienie niebyt wymagających gier. Oczywiście po ograniczeniu liczby wyświetlanych detali.

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Czas pracy na baterii

Sony VPCCA2S1E wyposażony jest w całkiem spory akumulator o pojemności 5300 mAh. Niestety zastosowanie zewnętrznej karty graficznej znacznie podwyższyło zapotrzebowanie na prąd a laptop ten nie jest wyposażony w technologię, która pozwalałaby na wykorzystanie zintegrowanego z procesorem układu graficznego gdy pracujemy na baterii.

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

W teście MobileMark 2007 Reader uzyskany wynik, był dużo poniżej naszych oczekiwań - 227 minut. Niecałe cztery godziny pracy na baterii gdy jedynym obciążeniem jest program wyświetlający PDF, to niestety trochę za małom abyśmy mogli polecić ten model osobom często pracującym na laptopie.

Sony VPCCA2S1E

Sony VPCCA2S1E

Wnioski

Sony VPCCA2S1E to kolorowy, świetnie wykonany i dobrze wyposażony laptop do pracy w domu. Zastosowanie zewnętrznej karty graficznej AMD Radeon HD 6470M znacznie poszerzyło możliwości laptopa, jeżeli chodzi o multimedia czy gry. Niestety, negatywnie wpłynęło na czas pracy na baterii. To najpoważniejsza wada tej konstrukcji i chyba jedyna.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: