Sony VPL-FE40

Profesjonalny, instalacyjny projektor Sony dysponujący dużą siłą światła 4000 ANSI lumenów, w pełni zmotoryzowanym zoomem i regulacją położenia obiektywu. Jego panele LCD oferują ponadstandardowo wysoką rozdzielczość SXGA+ (1400x1050 pikseli) co pozwala na wygodne prowadzenie prezentacji zawierających duże ilości danych (np. arkusze kalkulacyjne). Podłączony do sieci może współpracować z wieloma komputerami.

Profesjonalny, instalacyjny projektor Sony dysponujący dużą siłą światła 4000 ANSI lumenów, w pełni zmotoryzowanym zoomem i regulacją położenia obiektywu. Jego panele LCD oferują ponadstandardowo wysoką rozdzielczość SXGA+ (1400x1050 pikseli) co pozwala na wygodne prowadzenie prezentacji zawierających duże ilości danych (np. arkusze kalkulacyjne).

Podłączony do sieci może współpracować z wieloma komputerami. W oczy rzuca się nietuzinkowy wygląd projektora. Jego obudowa nie prezentuje się zwyczajnie lecz ma kanciaste, supernowoczesne kształty przywołujące na myśl niewidzialne dla radarów bombowce stealth. Bardzo bogaty panel gniazd umieszczono po prawej stronie obudowy. Znajdziemy w nim wszystkie najpopularniejsze wejścia z cyfrowym HDMI na czele. Jest też port sieciowy Ehternet, pełniący w tym urządzeniu istotną rolę. Jeśli podłączymy do niego router, który przekazuje dane z komputerów uczestników konferencji, to za pośrednictwem specjalnego, dołączanego przez Sony oprogramowania możemy nadawać uprawnienia prezentera poszczególnym użytkownikom. Projektor wyświetla obraz bardzo wysokiej jakości. Kolory są naturalne, a obraz bardzo ostry na całej powierzchni. Wysoki jest także współczynnik kontrastu. Projektor jak na model instalacyjny pracuje cicho. Bardzo szybko uruchamia się i przechodzi w stan uśpienia.