Sony Vaio SVT1311M1E/S

Zalety:

  • Długi czas pracy na baterii
  • Niska waga
  • Jakość wykonania

Wady:

  • Niska wydajność w grach
  • Brak napędu optycznego

Sony Vaio SVT1311M1E/S to klasyczny ultrabook z 13-calowym ekranem i aluminiową obudową. Wyposażony jest w nowoczesny procesor Core i3 ULV i tandem dwóch dysków HDD i SSD.

Obudowa

Sony Vaio SVT1311M1E/S nie robi takiego wrażenia jak najnowszy Zenbook od Asusa, ale i tak całkiem fajnie się prezentuje. Szczególnie że jest jak na ultrabooka niezbyt drogi. Aluminiowa obudowa jest nowoczesna i praktyczna bo trudniej ją porysować, nie są widoczne na niej odciski palców. Nie mam żadnych zastrzeżeń do jej jakości wykonania, szkoda tylko że klapa chroniąca ekran jest dosyć wiotka i przy mocniejszym dociśnięciu wyraźnie widać, że wypacza matrycę. Miejsca oparcia nadgarstków, są już dużo solidniejsze i gdy pracujemy na ultrabooku, to nic w nim nie trzeszczy nie ugina się.

Wyposażenie

Sony Vaio SVT1311M1E/S podobnie jak większość ultrabooków, oferuje skromną liczbę złączy, bo do dyspozycji mamy tylko dwa gniazda USB (1x USB 2.0 i 1x USB 3.0), gniazdo VGA, HDMI, czytnik kart pamięci i LAN. Producent nie zapomniał o bezprzewodowych interfejsach (Bluetooth, Wi-Fi), ale to obecnie standard, który znajdziemy nawet w tanich laptopach.

Klawiatura to klasyczna konstrukcja wyspowa z niewielkimi i szeroko rozstawionymi klawiszami. Niestety nie zmieściła się osobna część numeryczna, mamy za to całkiem spory touchpad, wyposażony w dwa przyciski.

Ekran to standardowa matryca TN o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wyposażona jest w błyszczącą powłokę, która działa niemal jak lustro.

Możliwości

Sony Vaio SVT1311M1E/S wyposażony jest w procesor Core i3-2367M to dwurdzeniowa jednostka niskonapięciowa (Ultra Low Voltage), cechująca się niewielkim zużyciem energii. Pracuje z niską częstotliwością 1,4 GHz i nie posiada funkcji Turbo Boost 2.0. Dzięki wykorzystaniu technologii HyperThreading w systemie rozpoznawany jest jak jednostka czterordzeniowa, chociaż wyposażony jest w dwa fizyczne rdzenie. Zintegrowany z procesorem układ grafiki HD Graphics 3000 to wersja z jednostek ULV, o niższym taktowaniu (podstawowe wynosi 350 zamiast 650 MHz). Nie nadaje się do nowych gier, ale starsze gry mogą na nim działać gdy zrezygnujemy z bardziej wymagających efektów.

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sony Vaio SVT1311M1E/S

W testach laptop ten wypada przeciętne(jak na ultrabooka) a to za sprawą dosyć wolnego procesora, który jest dużo wolniejszy (od topowych jednostek z rodziny Core i7. Za to na baterii działa całkiem długo, bo siedem godzin (MobileMark 2007 Reader).

Wnioski

Sony Vaio SVT1311M1E/S jest jak na ultrabooka tani i chociaż nie oferuje wysokiej wydajności to do pracy, multimediów w zupełności wystarczy. Jest starannie wykonany z dobrej jakości materiałów, waży tylko 1,5 kg i długo działa na baterii, dlatego będzie również dobrym towarzyszem podróży.

Ranking ultrabooków

Sony Vaio SVT1311M1E/S

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl