Sony WF-SP700N

Zalety:

  • stabilne zaczepy
  • możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych
  • stacja ładująca i etui w jednym

Wady:

  • mikrofon zbiera dźwięki otoczenia
  • czasem połączenie się zrywa

Sony WF-SP700N to słuchawki, które osobno wkładamy do ucha. Jak spisują się w praktyce?

Sony WF-SP700N to bezprzewodowe słuchawki douszne. Mają obłe kształty, a każda z pary ma zaczep, którego zadaniem jest zapewnienie stabilności. Zaczep można w każdej chwili zdjąć, jednak polecane jest to tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie uprawia się dynamicznych aktywności - inaczej będą co chwila wylatywać. Na każdej ze słuchawek znajduje się mikrofon, służący sterowaniu przycisk oraz wtyki do ładowania. Zaletą jest możliwość łączności nie tylko Bluetooth, ale także NFC. Niestety - w obu przypadkach łączność potrafi się niespodziewanie zerwać. Słuchawki mogą posłużyć nie tylko do słuchania muzyki, lecz i rozmów - jednak mikrofon został umieszczony z boku, przez co zbiera dźwięki otoczenia i w hałaśliwym miejscu jakość rozmowy może być kiepska. Mamy co prawda system redukcji hałasów, ale sama konstrukcja słuchawek uniemożliwia skuteczną izolację. WF-SP700N są wodoszczelna - mają certyfikat IPX4, dlatego niestraszny im pot czy mżawka.

Słuchawki Sony wyposażono w kopułkowy przetwornik akustyczny 6 mm. Umożliwia pasmo przenoszenia w zakresie 20–20 000 Hz. Jak wypada w praktyce? Cóż - rewelacji nie ma, ale nie można i narzekać. Jednym słowem - poprawnie. Mają zasilanie pozwalające na ok. 5 godzin działania, a wraz ze słuchawkami otrzymujemy specjalną stację ładującą, która nie tylko służy do zasilania, ale również ich transportu - za co plus dla producenta. To pomysłowe rozwiązanie jest bardzo praktyczne.

Podsumowując: słuchawki Sony WF-SP700N to solidna konstrukcja, aczkolwiek nie pozbawiona kilku wad. Nie ka żdy też lubi "pchełki" w uszach, ale jeśli Ci to nie przeszkadza - możesz rozważyć zakup.