Spirit 6950 LM

Ekrany montowane w nawigacjach Mio nigdy nie wyróżniały się wysoką rozdzielczością, ale dzięki świetnie zaprojektowanemu interfejsowi programowemu kompletnie się tego nie odczuwa. Model Spirit 6950 LM to potwierdza: jego 5-calowy wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 480 x 272 a obsługa jest komfortowa. Informacje są zawsze czytelne. Niestety z powodu braku przeglądarki plików nie mogliśmy zmierzyć maksymalnej jasności ekranu.

Uchwyt dobrze trzyma nawigację i łatwo się go montuje. Jest starannie wykonany z materiałów dobrej jakości, czego nie można powiedzieć o wielu produktach konkurencji. Obudowa nawigacji również wyróżnia się jakością wykonania. Ma mocną konstrukcję i wygodnie trzyma się ją w dłoni. Brak błyszczących elementów sprawia, że nie są widoczne na niej odciski palców, trudniej jest też ją porysować. Zastosowany układ SiRFatlasV (664 MHz) sprawia, że nawigacja działa bardzo szybko i nie ma żadnych problemów z obsługą mapy. Ta obejmuje swoim zasięgiem łącznie 44 kraje Europy.

W czasie testów praktycznych nie mieliśmy żadnych problemów z działaniem odbiornika. Mapa jest prosta w obsłudze i świetnie zaprojektowana. Skrzyżowania i rozjazdy są doskonale odwzorowane, a wytyczanie tras – niemal bezbłędne. Użytkownik może liczyć na cztery bezpłatne aktualizacje mapy w roku.

Mio Spirit 6950 LM dzięki odbiornikowi TMC potrafi wskazać utrudnienia na wytyczonej trasie. Co istotne, wykorzystuje nie tylko dane dostarczane na bieżąco, ale również statystyczne (SmartRoutes), które przydadzą się, gdy z jakiś powodów nie jest w stanie pobierać danych z odbiornika TMC. Bezcenna jest też baza fotoradarów, szkoda tylko, że dostępna jest ona bezpłatnie przez okres trzech miesięcy. W czasie pracy z nawigacją przydaje się też „Asystent parkowania”, który, gdy dojeżdżasz do celu, automatycznie wyświetla listę dostępnych miejsc parkingowych.