Sprawdzamy najpopularniejszego MacBook'a - test Air'a 2019

MacBook Air 2019 - łączność i dźwięk

MacBook Air 2019 oferuje głośniki stereo umieszczone po obu stronach klawiatury. Takie położenie gwarantuje, że trudno je zasłonić, co zdarzał się nam na przykład podczas testów MateBook'a 13. Apple umieściło dwa porty USB-C z obsługą Thunderbolt 3 po lewej stronie obudowy. Jeden z nich służy do ładowania urządzenia. Na prawym boku znalazło się miejsce jedynie dla gniazda słuchawkowego. Niestety na próżno szukać czytnika kart pamięci, pełnowymiarowego USB, HDMI i innych portów. Użytkownicy MacBook'a Air są z góry skazani na korzystanie z wszelkiego rodzaju przejściówek i hubów.

Sprawdzamy najpopularniejszego MacBook'a - test Air'a 2019

Źródło: macworld

Głośniki stereo są przyzwoitej jakości. Apple nigdy nie zawiodło nas jeszcze w tej kwestii, ale Huawei Matebook X Pro gra zauważalnie lepiej.

MacBook Air 2019 - czas pracy na baterii

MacBook Air od dawna znany jest z niesamowitej żywotności baterii. Model z 2019 roku nie zawodzi pod tym względem. W teście zapętlonego odtwarzania wideo przy jasności ustawionej na 120 cd/m2 i przy wyłączonym True Tone urządzenie rozładowało się po 13 godzinach i 7 minutach.

Apple informuje, że MacBook Air jest w stanie odtwarzać filmy z iTunes do 13 godzin na pojedynczym ładowaniu. Nasze testy potwierdzają, że jest to wykonalne.

Dla porównania model z 2018 roku wytrzymał 10 godzin i 45 minut, a MacBook Pro z 2018 roku z sześciordzeniowym procesorem Intel Core i9 rozładował się po 9 godzinach i 40 minutach.

MacBook Air dostarczany jest z kompaktową 30 W ładowarką sieciową ze złączem USB-C. Ładowanie od 0 do 25 procent zajmuje około 30 minut. To zadowalający rezultat. Jeszcze szybsze ładowanie powinno być możliwe przy wykorzystaniu mocniejszych 61 W i 87 W zasilaczy z większych MacBook'ów Pro.

Istotną informacją dla posiadaczy iPhone'ów 8 i nowszych, którzy zastanawiają się nad zakupem MacBook'a Air jest fakt, że 30 W zasilacz po dokupieniu specjalnego kabla jest w stanie naładować iPhone'a od 0 do 50 procent w zaledwie 30 minut. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym poradniku.

MacBook Air 2019 - podsumowanie

Sprawdzamy najpopularniejszego MacBook'a - test Air'a 2019

Źródło: macworld

"Nowy", tańszy MacBook Air 2019 wyceniony na 5499 zł jest atrakcyjnym laptopem, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że w zasadzie to żadna nowość.

Wielką nowością jest fakt, że ulepszono nieco niezbyt udaną klawiaturę motylkową. Długość skoku klawiszy nadal jest niewielka, ale przynajmniej poprawiono akustykę podczas wprowadzania tekstu.

Laptop jest lekki, ładny, świetnie wykonany oferuje rewelacyjny touchpad oraz bardzo wytrzymałą baterię. Na pokładzie nie zabrakło również technologi True Tone. Wszystkim osobom, które planowały zakup MacBook'a Air możemy go polecić. Należy jednak pamiętać, że nie jest to przesadnie wydajny komputer. Użytkownicy, którym nie zależy na True Tone powinni poszukać wersji z 2018 roku, którą można kupić za mniej niż 5000 zł.

Wszyscy użytkownicy, którzy zastanawiają się czy warto dołożyć dodatkowe 1000 zł do MacBook'a Pro powinni sprawdzić nasze porównanie tych laptopów.