SteelSeries Arctis 5

W skrócie:

SteelSeries Arctis 5 to bardzo dobrej jakości słuchawki dla graczy. Warte nabycia!

Zalety:

  • Dobra jakość dźwięku
  • 7.1 Surround RGB
  • Wygodny system regulacji
  • Możliwości personalizacji

Wady:

  • Mniejsze tłumienie dźwięków
  • Brak głębi dźwięku

SteelSeries Arctis 5 oferują przestrzenny dźwięk 7.1 Surround RGB. Jak wypada w praktyce?

SteelSeries Arctis 5 to słuchawki dla graczy w wyższej półki cenowej. Wykonano je z solidnego tworzywa sztucznego pokrytego cienką warstwą gumy, dzięki czemu zwiększona jest ich stabilność. Co różni te słuchawki gamingowe od konkurencyjnych, to system regulacji oparty na rzepach osadzonych na rozciągliwym pasku. Muszle zostały wyposażone w przetworniki o średnicy 40 mm, a ich pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 22 kHz. Pokryciem muszli jest materiał przepuszczający powietrze, dzięki czemu uszy nie nagrzewają się, jednak odbywa się to kosztem wytłumienia dźwięków. W lewym nauszniku mieści się gniazdo jack oraz dedykowane, a także wysuwany, dwukierunkowy mikrofon z pomarańczową diodą sygnalizacyjną (pasmo przenoszenia od 100 Hz do 10 kHz).

Słuchawki SteelSeries Arctis 5 można personalizować przy użyciu oprogramowania SteelSeries Engine. Możliwości, jakie daje, to możliwość regulacji dźwięku za pomocą equalizera, wybranie jednego z trzech predefiniowanych ustawień – Game, Movie, Music, regulacja stopnia izolacji szumów otoczenia oraz regulacja stopnia głośności mikrofonu. Dodatkowe możliwości dotyczą ustawień podświetlania - nic nie stoi na przeszkodzie, aby każda słuchawka miała je w innej barwie. Jeśli chodzi o rzecz najważniejsza, czyli dźwięk, to nie budzi on zastrzeżeń. Dźwięk 7.1 Surround RGB dodaje przestrzenności i należy go policzyć na plus. Zarówno tony niskie, jak i średnie oraz wysokie brzmią czysto i nie gryzą ze sobą. Brak im jednak pewnej głębi, co można stwierdzić podczas oglądania filmu przy ich użyciu.

Podsumowując: SteelSeries Arctis 5 to bardzo dobre słuchawki z mikrofonem dla graczy. Godne polecania każdemu, kto chce mieć dobrą jakość dźwięku i szereg wygodnych ustawień do jego korekty.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier