Steelseries Sensei 310

Steelseries wprowadza do sprzedaży nową myszkę dedykowaną dla graczy – Sensei 310. Znakiem rozpoznawczym urządzenia jest niezwykle wysoka, maksymalna rozdzielczość pracy (do 12 000 CPI) oraz 8 programowalnych klawiszy. Dodatkowo, zastosowano tu kilka ciekawych funkcjonalności, które przypadną do gustu również tradycyjnym użytkownikom.

W skrócie:

Lekka, oburęczna myszka o czułości sensora na poziomie 12 000 CPI.

Zalety:

  • sensor o czułości 12 000 CPI
  • oburęczna
  • 8 programowalnych przycisków
  • pamięć wewnętrzna

Wady:

  • brak możliwości modyfikacji wagi urządzenia

Tak dużą dokładność pracy czujnika optycznego osiągnięto, dzięki nowemu sensorowi o nazwie TrueMove3. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, charakteryzujących się nieefektywną redukcją szumów i opóźnieniami w odczycie, TrueMove3 oferuje prawdziwe, naturalne śledzenie ruchów 1:1 – od 100 do 3 500 CPI. W zakresie od 3 500 do 12 000 CPI natomiast, TrueMove3 korzysta z systemu redukcji szumów, który nie spowalnia czasu reakcji sensora.

Sensei 310 wyposażono w mechaniczne przełączniki, które z powodzeniem wytrzymają, jak na tego typu technologię przystało, około 50 milionów kliknięć. Co ważne, sprzęt ten został wyposażony w aż 8 programowanych przycisków. Ich szczegółowe funkcje możemy oczywiście definiować z poziomu dedykowanego oprogramowania SteelSeries. Pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala zapisywać ustawienia myszy, więc użytkownicy nie muszą konfigurować urządzenia, gdy podłączą mysz do innego komputera. Prócz samych makr czy przypisać klawiszy, w aplikacji znajdziemy także opcje modyfikowania ustawień podświetlenia czy parametrów CPI.

Zobacz również:

  • Myszki bezprzewodowe 2023. Jaka myszka bezprzewodowa?
  • Sprawdzam i testuję Razer Basilisk V3 PRO - myszkę dla graczy, dla której musisz rozbić swoją skarbonkę. Czy warto?
Steelseries Sensei 310

Na plus zaliczyć trzeba także sam komfort pracy z urządzeniem. Myszka została „neutralnie wyprofilowana”, co oznacza że tak samo pasuje zarówno do lewej jak i prawej dłoni. Co charakterystyczne dla produktów SteelSeries, znajdziemy tu podświetlenie RGB środkowego przycisku oraz logotypu zlokalizowanego z tyłu urządzenia. Zdecydowanie na plus zaliczyć trzeba także silikonowe uchwyty boczne, dzięki którym chwyt na myszy jest zdecydowanie bardziej stabilny.

Steelseries Sensei 310

To, co może natomiast przeszkadzać w nowym Sensei to niska waga urządzenia, jedynie 90 gramów. Co więcej, masa ta nie może być w żaden sposób modyfikowana (np. poprzez instalację dodatkowych obciążników).

Sensei 310 dostępny jest w Polsce od 15 sierpnia 2017 w cenie 279 PLN.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: