Super Talent Pico-B slide STU8GPBS (8 GB)

Niewielka przenośna pamięć USB zamknięta w metalowej obudowie z wysuwaną wtyczką. Nie jest to demon wydajności, wyróżnia się za to ciekawą stylistyką.

W porównaniu do większości popularnych pamięci USB, Super Talent Pico-B slide STU8GPBS jest dosyć mała - 31,8x18,8x4,4 mm, choć producent ma w swojej ofercie również mniejsze konstrukcje jak Pico-C Rugged 200x STU8GPCS o wymiarach 31,3x12,4x3,4 mm. Obudowa posiada wysuwane złącze USB, dzięki czemu nie musimy martwić się, że je uszkodzimy gdy przenosimy pamięć w kieszeni. Metalowa obudowa skutecznie chroni też wbudowany układ FLASH przed uszkodzeniami mechanicznymi, nie jest jednak odporna na działanie wody jak w modelu Pico-C Rugged 200x STU8GPCS.

Średnia prędkość odczytu tego modelu oscyluje w granicach 30 MB/s, zapis jest dużo wolniejszy bo z prędkością 12,7 MB/s. Potwierdzają to wyniki testu HDTachem, gdzie uzyskana prędkość w odczycie to 30,9 MB/s a zapisie ok. 10 MB/s. Testy rzeczywiste zapisu trzech zbiorów plików o różnej wielkości, pokazują, że mamy do czynienia z modelem o przyzwoitej wydajności. W ogólnej klasyfikacji wydajności pamięć ta znalazła się tuż poza pierwszą dwudziestką na ponad sześćdziesiąt przetestowanych modeli. Niestety Super Talent Pico-B slide STU8GPBS jak na oferowaną pojemność i wydajność jest dosyć droga, lepszym zakupem, pomimo znacznie skromniejszej plastIkowej obudowy, wydaje się pamięć OCZ Diesel 16 GB, która oferuje dwa razy więcej przestrzeni do zagospodarowania i jest nieznacznie szybsza. Wyposażona jest również w diodę sygnalizującą pracę urządzenia czego brakuje w Pico-B slide STU8GPBS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: