Superlux HMC681 EVO

Superlux HMC681 EVO to słuchawki na pograniczu niższej i średniej półki cenowej. Jak sprawdzają się w praktcye?

W skrócie:

Superlux HMC681 EVO to model dobry, ale nie perfekcyjny. Uniwersalne do muzyki i gier.

Zalety:

  • Dobra jakość dźwięku
  • Dwa zestawy padów
  • Cena

Wady:

  • Basy przytłumiają przestrzenność dźwięku
  • Skóropodobne pady szybko się nagrzewają

Superlux HMC681 EVO to słuchawki gamingowe przewodowe, wokółuszne i o konstrukcji półotwartej. Ich pasmo przenoszenia wynosi od 10 - 30000 Hz, a średnica przetworników to 50 mm. Posiadają nowoczesny design, aczkolwiek znajdująca się pod pałąkiem opaska jest nieco toporna i odstaje wizualnie od reszty. Sam pałąk można łatwo przystosować do każdej wielkości głowy, a nawet przy maksymalnym ściśnięciu nie czujemy nacisku na uszy. Ich waga to 273 g, dziękic zemu nawet podczas dłuższych sesji nie odczuwamy zmęczenia. Jednak jeśli używamy padów skóropodobnych, szybko zaczynają się one nagrzewać, co jest niezbyt przyjemny uczuciem - 40-60 minut i trzeba je zdejmować, ponieważ robi się nieprzyjemnie. Na szczęście w zestawie znajdują się również pady welurowe - wraz z nimi te słuchawki dla graczy dają pełen komfort użytkowania.

A teraz rzecz w słuchawkach najważniejsza, czyli jakość dźwięku. Słuchawki Superlux HMC681 EVO nie rzucają co prawda na kolana, ale nie ma tez żadnych specjalnych powodów, aby się krzywić. W przypadku używania ich do muzyki, sprawdzają się doskonale tam, gdzie bas gra ważną rolę, czyli w takich gatunkach jak techno, drum'n'bass, hip-hop, pop czy disco. W grach wypadają jednak nieco gorzej - lekka dominacja basów sprawia, że przestrzenność dźwięku nie jest w stanie pokazać się tak, jak zaplanowali to projektanci. Mimo wszystko dobrze przenoszą klimat danej rozgrywki, a różnego rodzaju efekty, jak np. odległe odgłosy, echo, itp., wypadają znakomicie.

Podsumowując: Superlux HMC681 EVO to słuchawki gamingowe do 150 zł, które sprawdzają się w grach, jak i podczas cieszenia swoją ulubioną muzyką. Są dobrą propozycją dla każdego, kto chce cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem, a nie ma na to zbyt dużego budżetu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: