Surfshark VPN

W skrócie:

Surfshark VPN to prosty w obsłudze VPN

Zalety:

  • Prosty w obsłudze interfejs
  • IKEv2/IPSec i OpenVPN (TCP / UDP)
  • Wsparcie dla ruterów
  • Możliwość wielu jednoczesnych połączeń

Wady:

  • Tylko 14 krajów do wyboru
  • Wspiera tylko dwie przeglądarki
  • Czasem szybkość przeglądania stron mocno spada
Ranking: Ranking: najlepsze VPN w 2020 roku. Czym jest VPN? Dlaczego warto mieć VPN?

Surfshark VPN to rozwiązanie powstałe z myślą o zapewnieniu prywatności i anonimowości każdego użytkownika interneru. W odróżnieniu od innych sieci VPN, jest bardziej rozszerzeniem niż samodzielnym programem.

Surfshark VPN nie wymaga udostępniania miejsca na dysku ani zasobów sprzętowych. Wszystko, co potrzebne, to przeglądarka internetowa - oraz wybór planu abonamentowego i założenie konta na oficjalnej stronie sieci. Interfejs jest maksymalnie prosty w obsłudze - nie ma tu szeregu przycisków ani dziesiątków opcji, jest tylko ikonka połączenia - po jej kliknięciu można wybrać połączenie automatyczne z wybranym serwerem lub zdecydować się na jego ręczny wybór. Sufrshark VPN ma do dyspozycji ponad setkę serwerów ulokowanych w czternastu krajach świata. Przy pierwszym podłączaniu się do VPN, pobieranie oraz instalacja klienta zajmują 2-3 minuty.

Wspierane przez Surfshark VPN przeglądarki to Google Chrome oraz Mozilla Firefox - obojętnie od tego, czy używa się ich na systemie Windows, czy urządzeniu pod kontrolą Androida. Można także zdecydować się na używanie sieci prywatnej bezpośrednio z poziomu rutera - wspierane są modele z firmware DD-WRT, Tomato oraz AsusWRT.

Surfshark VPN

Surfshark VPN - wybór urządzenia/przeglądarki

Jak Surfshark VPN spisuje się w praktyce? Przy przeglądaniu stron szybkość transferu potrafi momentami spać nawet o połowę - z 10 Mbps na 4,85 Mbps, jednak przeważnie jest to 7-8 Mpbs, a więc akceptowalnie. Mile zaskakuje streamowanie wideo - praktycznie nie ma spadków szybkości, czasem zdarzy się 1-2 sekundowy lag na buforowanie. Ta sieć VPN nie wpływa natomiast w ogóle na szybkość pobierania danych.

A jak się ma rzecz z bezpieczeństwem? Surfshark VPN powstał z myślą o ochronie użytkowników zarówno podczas korzystania z internetu w domu, jak i publicznych hotspotów, które często padają łupem hakerów. Transfer danych chroniony jest za pomocą szyfrowania AES 256-bit, co ma zapobiec jego przechwyceniu lub podejrzeniu. Surfshark ma także wbudowane mechanizmy ochronne przeciwko wykorzystaniu luk w IPv6 oraz daje ochronę dla WebRTC. Do łączenia się z internetem używa dwóch bezpiecznych protokołów - OpenVPN oraz IKEv2. Ponadto aktywność użytkownika nie jest w żaden sposób rejestrowana (brak logów), a więc nikt nie będzie w stanie ustalić, co robiło się pod osłoną VPN.

Dużą zaletą Surfshark VPN jest nieograniczona liczba urządzeń, które mogą z niej korzystać. Jeden abonament - i bez problemu może używać go cała rodzina, przyjaciele, itp. Żaden z planów abonamentowych nie ma limitu na transfer danych! Te zaś prezentują następująco:

  • 1 miesiąc - 10,95 USD
  • 3 miesiące - 11,85 USD
  • 12 miesięcy - 79,92 USD

Chociaż nie jest to darmowy VPN, oferowany jest zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy chce się zrezygnować z usługi - należy tylko podjąć taką decyzję do 30 dni od momentu zakupu. Opłaty można dokonać za pomocą PayPal, karty kredytowej lub jednej z kryptowalut (w tym Bitcoina). A czy warto? Zdecydowanie tak - zwłaszcza, jeśli używasz Firefoxa lub Chrome.

Możesz nabyć wybrany abonament Surfshark VPN tutaj!