Surfshark VPN

Foto: Surfshark

Surfshark VPN to rozwiązanie, które szyfruje przesyłane dane, aby zapewnić nam większy poziom bezpieczeństwa. Sprawdzamy jej największe zalety.

Surfshark VPN to firma zarejestrowana w Holandii. Posiada wiele serwerów ulokowanych na całym świecie, a dokładnie 3200 serwerów w 100 krajach. Oferuje ochronę naszej tożsamości w sieci, a także pozwala nam na uzyskanie dostępu do treści w miejscach objętych ograniczeniami geograficznymi. Atutem jest prawdziwy tryb incognito - firma nie rejestruje żadnych połączeń, blokuje reklamy, a także pozwala na uniknięcie trackerów, złośliwego oprogramowania czy prób phishingu. Można nie tylko zmienić adres IP, ale i edytować fizyczną lokalizację GPS na Androidzie.

Jeśli chodzi o funkcje, mamy tu "CleanWeb", który jest blokadą reklam i szkodliwego oprogramowania oraz Kill Switch (chroni nasze dane w przypadku zerwania połączenia z jednym z serwerów VPN). MultiHop to Double VPN. Oprogramowanie w takim przypadku wykorzystuje jednocześnie dwa różne serwery, aby jeszcze lepiej zapewniać użytkownikowi bezpieczeństwo. Tryb NoBorders jest rozwiązaniem pozwalającym na ominięcie poważnych ograniczeń sieciowych. Możemy również skorzystać z funkcji Whitelister, która wybiera na przykład aplikacje, adresy www lub IP, które mogą omijać VPN bądź wręcz przeciwnie - korzystać z niego wyłącznie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Surfshark Antivirus
  • Jaki VPN do Netflixa? Najlepsze VPN pod VOD 2022
  • Najlepszy VPN dla Linuxa [RANKING 2022]

Na kilka osobnych słów zasługuje autorska technologia Nexus. Opiera się na programowalnej sieci komputerowej (ang. Software Defined Network, SDN), która łączy wszystkie serwery VPN Surfsharka w jedną globalną sieć. Wdrożenie nowej technologii oznacza nowe funkcje VPN, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników (raz na jakiś czas zmienia się Twój adres IP - bez konieczności rozłączania sieci VPN), a zarazem poprawiają stabilność połączenia VPN.

Podsumowując: Surfshark to intuicyjna obsługa, szybkie serwery i przede wszystkim pełna dyskrecja. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań zyskujemy wirtualną prywatną sieć, która tak naprawdę niczego od nas nie wymaga. Uruchamiamy usługę raz i możemy o niej zapomnieć, a przy okazji cieszyć się ze stabilnego połączenia, które - co najważniejsze - jest od teraz bezpieczne. Zdecydowanie polecamy!